Haliliye muhtarlarından Canpolat'a mesaj var...

Haliliye Belediyesi tarafından merkez ve kırsal mahalle ayrımı gözetilmeden yürütülen haşere ve sinekle mücadele çalışmalarından dolayı merkez ve kırsal mahalle muhtarları, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’a teşekkür etti.

Temizlik İşleri Müdürlüğü İlaçlama Birimi, halk sağlığını korumak, vatandaşların haşere ve sinekten doğacak rahatsızlığı yaşamasının önüne geçmek amacıyla mahalle mahalle, sokak sokak haşere ve sinekle mücadele çalışmalarını gündüz ve gece vardiyaları ile devam ettiriyor. İlaçlama Birimi ekipleri, haşere ve sinek larvalarının yaşam alanı olan su birikintileri, rögarlar, çöp konteynerleri ve apartman bahçelerindeki çalışmalarını yoğun şekilde devam ettiriyor. 28 araç ve 40 personel ile yürütülen çalışmalarda, 4442263 numaralı Beyaz Masa Hattına gelen isteklerde anında gideriliyor. Mahalle muhtarları da, mahallelerinde yürütülen çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kengerli kırsal Mahalle Muhtarı Mahmut Akbaş, “Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’tan Allah razı olsun. Ne zaman ilaçlama talebimiz olursa bizlere yetişiyorlar. Mahallem adına çok teşekkür ederim” dedi.

Kaynaklı kırsal Mahalle Muhtarı Abdulsemet Turan, “Haliliye Belediyemiz, ilaçlama çalışmalarını kırsal ve merkez ayrımı yapmadan, gece geç saatlere kadar devam ettiriyor. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Canpolat ve ekibine teşekkür ederim” diye konuştu.
Yenişehir Mahalle Muhtarı Ramazan Sağır, “İlaçlama birimi, sıcaklar başladığı günden itibaren sistematik halde gece ve gündüz çalışmaktadır. Gerçekten emekleri hiç edilmeyecek kadar çok fazladır. Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a çok teşekkür ederim. Böyle güzel bir ekip kurup çalıştıkları için” ifadelerini kullandı.
Yeşildirek Mahalle Muhtarı Halil Küçük, “Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat ve ilaçlama ekibine ayrı ayrı teşekkür ederim. Gece saat 1’e kadar çalışıyorlar” şeklinde konuştu.
Hamidiye Mahalle Muhtarı İbrahim Demirkol, “Mahallemizde Haliliye Belediyesinin gece ve gündüz çalışan ilaçlama ekibi ile Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a çok teşekkür ederim. Allah razı olsun” dedi.
Şair Nabi Mahalle Muhtarı Hüseyin Çiçek, “İlaçlama birimini gece ve gündüz ne zaman ararsak mahallemizde çalışıyorlar. Sayın Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a çok teşekkür ederim. Allah razı olsun. On numara iş yapıyorlar. Kim diyorsa ilaçlama yapılmıyor; kusura bakmasın iftiradır” diye konuştu.
Paşabağı Mahalle Muhtarı Mehmet Aslan, “Mehmet Canpolat Bey, belediye başkanı olması ile birlikte 20 yıldır oturduğum mahallemde bu kadar güzel ekip çalışması görmedik. Çok güzel bir şekilde sabahtan gece geç saatlere kadar burada ilaçlama çalışmaları yapılıyor” şeklinde konuştu.
Bamyasuyu Mahalle Muhtarı Mustafa Bağış, “Mahallemizde akşam küçük, gece de büyük araçlar ile her gün sürekli ilaçlama çalışmalarımız yapılıyor. Bu çalışmalarımız her gece yapıldığı için Haliliye Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a çok teşekkür ederim” dedi.
Sultan Fatih Mahalle Muhtarı Hikmet Arslan, “Belediyemizin yaptığı ilaçlama çalışmalarından dolayı Sayın Mehmet Canpolat’a, teşekkür ederim” diye konuştu.
Şair Şevket Mahalle Muhtarı Cüneyt Görgün, “Mahallemizde yapılan ilaçlama çalışmalarından gayet memnunuz. Her gün 2- 3 defa ilaçlama yapılmakta. Çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Cengiz Topel Mahalle Muhtarı İbrahim Halil Balık, “Belediye Başkanımız Mehmet Canpolat’a, ilaçlama ekibine çok teşekkür ederim. Her gün gece gündüz demeden çalışmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.
Veysel Karani Mahalle Muhtarı Sadık Salar, “Mevsim itibari ile ortaya çıkan haşere ve sinekle mücadelede Haliliye Belediyemiz 7/ 24 çalışıyor. Ben buna şahidim ve Başkanımız Mehmet Canpolat’a teşekkür ederim” dedi.
Devteşti Mahalle Muhtarı Tahir Kına, “Haliliye Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Canpolat’a ve ilaçlama ekibine çok çok teşekkür ederim. İlaçlama tüm mahallemizde yapılıyor. İlaçlama makinelerimiz çoğaltıldı. Allah razı olsun” diye konuştu.

Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Sağlık Bakanlığı tarafından haşerelere karşı kullanılmak üzere ruhsatlandırılmış, onaylanmış ve etkinliği ispat edilmiş ilaçlarla çalışmaların yapıldığı bildirildi.

Öte yandan ilaçlama çalışmaları 1 ATV motor, 2 holder, 4 mistblower, 5 elektrikli motosiklet, 16 ULV cihazı ve 40 personel ile yürütülmekte.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2019, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142