27 puan Kalanı ikinci devre

 27 PUAN, KALANI İKİNCİ DEVREDE.

Efendim merhabalar.

  Şanlıurfaporumuz PTT 1.Ligin ilk yarısını, daha doğrusu ilk 16 maçlık periyodu 27 puanla 5. sırada tamamladı. Şampiyonluk için gerekli puanların kalanı ligin ikinci devresinde.

İsterseniz gelin son Boluspor maçıyla,hatta Alanyaspor deplasmanından başlayarak kısa bit tur atalım. Önce Alanya deplasmanıında,Şanlıurfaspor 9 kişi kalmasına rağmen 1 puanla evine dönmeyi bildi. Bu arada rakibinin saçını çekerek kırmızı kart gören Youssef’i anlamakta halen zorlanıyorum. Profesyonel bir futbolcu, takımı 10  kişiyken ve ev sahibi takımı sıkıştırmışken, neden böyle basit bir hata yapar ve takımını bir kişi daha eksik bırakır,açıklayabilen varsa açıklasın bizde öğrenelim.

Bu kırmızı kartı en güzel Ali Çizmecioğlu abim, izah etti. Tepki kırmızı kartı. Katılıyorum Ali abiye. Youssef bir hafta öncesinde kadro dışı kalmasının faturasını,Alanyaspor maçında kesti. Bu kırmızı kart Cihat hocaya ve yönetime bir mesajdı galiba.”Benim gibi bir futbolcuyu nasıl kadro dışı bırakırsınız?”  der gibi, son dakikada ver bana kırmızıyı.

Arkadaş, sen veya senin gibi düşünen hiçbir futbolcunun bir takımın alın teriyle oynamaya,bir takımın kaderiyle keyfice oynamaya hakkınız yoktur,olamaz. Aynen Duru Tv.deki Bölgrsel Spor programında ifade ettiğim gibi, Şanlıurfaspor karşısında Alanyasporlu Efecan ve Ahmet futbolun emek hırsızlığı rolünü oynadılar ve hakeme rollerini başarıyla yutturdular. Çünkü Alanyaspor beklemediği bir Şanlıurfaspor buldu karşısında.Direnen, sahanın heryerinde topa basan, rakibinin oyununu bozan ve rakip kaleyi rahatsız eden bir oyun sergilemişti Şanlıurfaspor. Burada yapılacak olan çok basitti ve bunu Efecan ile Ahmet çok güzel yaptılar, hakemi aldatıp rakibe kırmızı kart aldırmak. Hele hele Efecan’ın ilk dakikalarda bir pozisyonu var ki, Şanlıurfa’da olsan efecan seni tiyatro grubuma başrol oyuncusu olarak direkt alırdım. O ne güzel öyle yuvarlanmalar!  O ne güzel yerde feryadı figan etmeler! Pes doğrusu. Eh bizim futbolcularımızın dikkatli, olmaları gerekirdi, ama maalesef Youssef bu tuzağa çok kolay düştü.

Şimdi ben futbolcu olsam, maçın bitimine doğru, şöyle düşünürdüm.” Takımda zaten bir kırmızı kart,üç kişide sarı karttan dolayı cezalı, en iyisi ben biraz daha dikkatli olayım.” Derdim. Ama ben o gün o sahada forma giyenlerden birisi olsaydım. Sanki sizin de benimle aynı şekilde düşündüğünüzü görüyor gibiyim.

Evet Alanya maçı bize 5 cezalı futbolcu ile 1 puanla sonuçlandı. 

Bir hafta sonra ki Boluspor karşılaşması öncesinde,kamuoyunda şöyle bir endişe vardı. Şanlıurfaspor defansında iki stoper ile, orta sahada, Tello ve Youssef gibi 4 önemli eksik, acaba puan kaybına neden olurmu?

Olabilirdi. Ancak ilk günden şunu ifade ettim. Şanlıurfaspor Boluspor karşısına 11 sarı yeşilli forma giymiş futbolcusu ile çıkacaktır. Şu yok, bu yok, kimse kafasını takmasın. Sahaya çıkan her futbolcu, giydiği formanın hakkını versin yeter.

Nitekim de öyle, oldu. 11 sarı yeşilli aslan çıktılar GAP Arena’da Boluspor’u 2-1 yenerek ligdeki iddiasını sürdürdü.

Şimdi Boluspor maçında oynamayanlar şöyle düşünsün, biz olmasak ta bu takım kazanıyormuş. Evet kimse bulunmaz hint kumaşı değildir. Biri yoksa diğeri vardır ve HİÇ KİMSE ŞANLIURFASPOR’DAN BÜYÜK DEDĞİLDİR.

Büyük harflerle yazdım ki, kendini Şanlıurfaspor’dan daha büyük görenler kolay okusunlar ve kolay anlasınlar.

Şimdi ara transfer dönemi başlıyor ve Şanlıurfaspor sezon başında transfer ettiği isimlerden şu ana kadar beklediği verimi alamadı. Şimdi ya tamam, yada devam deme zamanıdır. Ben burda şu futbolcu şöyleydi bu futbolcu böyleydi demeyeceğim. Çünkü bunu en iyi bilecek kişi teknik direktörümüzdür. O yönetime sunacağı raporla, şunlar kalsın, şunlar gidebilir, şunları transfer edelim der ve yönetim de gerekeni yaparlar. Bizde gidenlere bay bay, gelenlere hoş geldin, devam edenlere de başımız üstünde yeriniz var deriz. 

Temennimiz kulüp başkanı Şimşek’in kongrede,” Bu takım artık hata yapılmadan yönetilecektir.” dediği gibi,inşallah doğru isimler alınır.

Takımımız ligin en az gol atan takımları arasında. Gol yollarında sıkıntı yaşıyoruz. O halde bu takıma 1 veya 2 golcü lazım. Orta sahanın ortasında ileri geri oyun kurabilecek biri lazım. Defansa bir stoper ile bir kanat oyuncusu her ihtiyacımızı giderir. Toplarsak 5 kişi.  Çok derseniz, hadi 4 kişi. Bu takım bu haliyle ilk 16 maçta, 27 puan aldıysa, yapılacak doğru transferlerle, ikinci yarıda 18 maçtan toplam 54 puandan, 42 puan alır ve 69 puanla şampiyonluk ipini göğüsler. Ama doğru transferlerle.

İlk yarının son maçını 25 Ocak’ta kayseri deplasmanında oynayacağız. Kayserispor’un 31 puanı var ve Şanlıurfaspor Kayseri’den alacağı puan veya puanlarla iddiasını sürdürür. 

Ayrıca ikinci devrede fikstür bizim lehimize. Şampiyonluk mücadelesi verenler Şanlıurfa’ya gelecekler. Osmanlıspor, Antalyaspor, Kayserispor. Yani bir bakıma Şanlıurfaspor bu takımlarla oynadığında 6 puanlık maçlara çıkacak. Ve transferler açıklanınca ben inanıyorum ki pasolig kartlarında da çok büyük bir artış olacaktır.

Ligin başında yaşadığımız çim sorunu nedeniyle şehir ve takım aynı frekansı yakalayamamıştı. Şimdi devre arasındaki 20 günlük süreyi ok iyi değerlendirip, ikinci yarıya hem takım olarak hem de şehir olarak şampiyonluğa inanmış bir şekilde girelim ve şu işi bu yıl bitirelim. 

Şanlıurfaspor yönetimine sesleniyorum ve diyorum ki, yapacağınız transferler taraftarları coştursun ve GAP Arenayı tıklım tıklım dolacak isimleri alın. Bu takımda banko oynayabilecek,bu takımın gücüne güç katacak doğru isimleri transfer edin.

Şanlı taraftar, hazır olsunlar. Sarı yeşil bayraklarını hazırlasınlar. Şanlıurfa’yı baştan başa sarı yeşil bayraklarla flamalarla donatalım. Bu arada Eyyübiye Belediye başkanı Mehmet Ekinci’nin bu konuda tüm idarecilerimize örnek olduğunu, olmaya devam ettiğini ifade etmeliyim. 

Ve bir kez daha ifade edeyim ki,“BU SENE O SENE.” 

Görüşmek üzere.
YORUM EKLE

banner195

banner142