TED’li minikler “İyilik yaptılar izi kaldı”

TED’li minikler “İyilik yaptılar izi kaldı”
banner206
 Sosyal sorumluluk uygulamalarıyla  topluma duyarlı nesillerin yetişmesine özel önem veren TED  Şanlıurfa Koleji’nin okul öncesi öğrencileri, “İyilik yap izi kalsın” projesiyle, kentin en ücra köşesindeki okullarda eğitim- öğretim gören ancak, kendileriyle aynı imkana sahip olamayan yaşıtlarına yardım elini uzattılar.
Minik kalplerinde kocaman yürekler taşıyan TED’li öğrenciler, sınıf öğretmenlerinin öncülüğünde hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesi kapsamında, aileleri ile birlikte dar gelirli ailelerin çocukları için hediyeler aldılar.
Minil yürekler, aldıkları  oyuncaklar ve giyim eşyaları ile  Şanlıurfa’nın Çift Kemer ve Yığınak Anaokullarından eğitim gören öğrencileri ziyaret ettiler. TED’in iyi yürekli öğrencileri,  önce ziyaret ettikleri öğrencilerle tanıştı, kaynaştı, ardından da beraberlerinde getirdikleri hediye çantalarını armağan ettiler.
Her çocuğun sahip olma arzusu taşıdığı oyuncaklar ve soğuk kış günlerinde kendilerini ısıtacak giysilerle adeta bayram sevinci yaşayan öğrencilerin sevinçleri adeta gözlerinden okundu. Onlarla yardım elini uzatan TED’li öğrenciler ise dostluğun, kardeşliğin ve paylaşmanın mutluluğunu yaşama imkanı buldular.
 
“YARDIMLAŞMANIN GÜZELLİĞİNİ ÖĞRETİYORUZ”
Öğrencilerin okul  ziyaretlerine eşlik eden TED Şanlıurfa Koleji Müdürü Arif Kemal Şamat, akademik başarının yanı sıra öğrencileri toplumsal duyarlılık bilinciyle yetiştirmenin okullarının eğitim ilkeleri arasında yer aldığını anımsatarak, “TED Şanlıurfa Koleji olarak öğrencilerimizi sadece bilimsel verilerle donatmıyoruz. Aynı zamanda onları, yaşadıkları kente, topluma, çevrelerine ve kültürlerine karşı hassasiyet sahibi birer birey olarak yetiştiriyoruz. Yardımlaşmanın, paylaşmanın,  ihtiyaç sahiplerine el uzatmanın güzelliklerini öğretiyoruz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2018, 10:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142