Yeni sayfa açılmalı

Şanlıurfaspor yarın olağan üstü kongreye gidiyor.

PTT 1.Lig’de yer alan temsilcimiz Şanlıurfaspor geride bıraktığımız sezonda büyük bir hayal kırıklığı yaşatarak ligin son haftasında zar zor ligde kalmayı başarmıştır. Sezon sonunda kongre kararı alan Şanlıurfaspor Kulüp Başkanı Fethi Şimşek’in yeni dönemde de başkan adayı olup olmayacağı tartışıldı. Geçtiğimiz hafta Bakan Faruk Çelik ile yapılan görüşmelere neticesinde Fethi Şimşek’in  yeniden başkan adayı olacağını öğrendim.  Yaklaşık 36 Milyon borcu olan Şanlıurafspor’un bu borç yüküyle kimsenin başkan adayı olacağı beklenilmiyor. İhale yine Fethi Şimşek’e kaldı.

Başarısı veya başarısızlığı tartışılan Fethi Şimşek’in omzuna yüklenen Şanlıurfaspor yükü hafifletilmelidir.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Şanlıurfaspor’a verdiği emek ve kazandırdığı ekonomik katkılarının çok büyük olduğunu bende biliyorum kamuoyu da biliyor.

Şanlıurfa’nın markası olan bu takım Fethi Şimşek ve Bakan Çelik’in şahsi kulüpleri değildir.

Şanlıurfa’da başta seçilmiş belediye başkanlar, milletvekilleri, iş adamları kısacası ben Urfalıyım diyen herkesin takımıdır. Takımıma herkes sahip çıkılmalıdır. Var olan borç yükü hafifleterek yeni sezon öncesi farklı yönetim anlayışı ve sil baştan bir sayfa açılmalıdır.

Boluspor ile yaşanan kriz aşıldığından sonra yeni sezonda ligde kalabilecek bir ekip oluşturarak daha az maliyetli Şanlıurfaspor yeni sezona girmelidir. Şanlıurfaspor’a bu sezon çok büyük bir katkı sunan Bakan Faruk Çelik Başkan Fethi Şimşek kadar Bursa’ya tayini çıkan Vali İzzetin Küçük’e de teşekkür etmek lazım. 

YORUM EKLE

banner195

banner142