TBMM’de bir milletvekili koronaya yakalandı

TBMM’de bir milletvekili koronaya yakalandı
banner206

Yeni tip koronavirüs salgını Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne de sıçradı. Adı öğrenilemeyen HDP'li bir milletvekilinin Kovid-19 test sonucu pozitif çıktı.

HDP Grubu'ndan yapılan açıklamada, "Yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir." Denildi.

HDP Grup Başkanvekilleri Hakkı Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş imzasıyla yapılan ortak yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerinin bir süredir Meclis'te de artarak görüldüğü belirtilerek, şu ifadelere yer verildi;

"Bunun ardından çay ocağı, kat personeli, danışmanlar ve milletvekillerinin test yaptırmaları kararı alınmıştır. Bu kapsamda yapılan ilk testlerde maalesef bir vekilimizin de enfekte olduğu anlaşılmıştır. Kendisi şu anda doktor kontrolü altındadır, sağlık durumu iyiye gitmektedir. Bu konuda bulaşın artmaması için maske, fiziki mesafe ve hijyene dikkat etme tedbirlerinin aksatılmaksızın hem Meclis'te hem de Meclis dışında uygulanması konusunda kararlı ve özenli olmaya devam edeceğiz."

Bu arada  Kovid-19 testi pozitif çıkan milletvekilinin ismi açıklanmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142