İki şehit anısına yapıldı...

.

İki şehit anısına yapıldı...
banner206
 HDP Belediyesi döneminde yapılan ve ismi Mezopotamya olarak konulan parkın ismi 22 Temmuz 2015'te yataklarında uyurken şehit edilen polis memurlarının anısına Şehitler parkı olarak değiştirildi.

 

Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, park isminin değiştirilmesiyle ilgili, "Feyyaz Yumuşak ve Okan Acar isminde iki polis kardeşimiz teröristlerce yataklarında uyurken şehit edildiler. Bu acıyı hiç bir zaman unutmamız mümkün değildir. Ceylanpınar'daki şehit kardeşlerime, bir de son günlerde Sur'da, Cizre'de ve Türkiye'nin her yerinde bu vatan uğruna canlarını siper eden tüm şehit kardeşlerime Allah'tan rahmet diliyorum. Onlar bu memleketin kahramanlarıdırlar. şehitlerimize gereken vazife ve görevimizi en güzel şekilde yapabilmeliyiz. Ne onları ne de ailelerini hiç bir zaman unutmamamız gerekiyor. Biz de Ceylanpınar'daki şehitlerimiz için 2 caddeye şehitlerimizin ismini verdik. Birine Şehit Feyyaz Yumuşak diğerine Şehit Okan Acar ismini verdik. TOKİ konutlarının önünde bulunan parkın ismi de daha önce Mezopotamya Parkı idi. Biz onu da değiştirdik. Adını şehitlerimizin anısına Şehitler Parkı yaptık.

 

İki caddemizin ismini şehitlerin ismini koyduk. Tam ortasında bulunan parkın ismini de şehitler parkı yaptık. iki şehidimiz ve tüm şehitlerimizin adına bunu yaptık. Çok güzel bir konsept oldu. ilçemize hayırlı uğurlu olsun.

 

Her zaman şehit ailelerimizin yanında olacağız ve onları asla unutmayacağız. Bu toprakların her metre karesinde şehitlerimizin kanı vardır. Tekrar Türkiye'de bu vatan için canlarını verene tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. ailelerine de saygı ve hürmetlerimi iletiyorum.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 17:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142