İkinci Dalga Gazeteciler göz altında...

.

İkinci Dalga Gazeteciler göz altında...
banner206

Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 42 gazeteci için gözaltı kararı!

FETÖ'nün medya ayağını hedef alan soruşturmada Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 42 gazeteci için gözaltı kararı verildi. İstanbul'daki evinde bulunamayan Nazlı Ilıcak, Bodrum'daki 4 adreste de bulunamadı.Gazetecilerden beşi gözaltına alındı, 11 ismin ise Türkiye'den kaçtığı tespit edildi.


Darbe girişimi sonrası hakkında gözaltı kararı bulunan 42 gazeteci arasında gazeteci Nazlı Ilıcak da bulunuyor. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin  soruşturma kapsamında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar  Bürosunun talebi üzerine, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğince aralarında Nazlı  Ilıcak'ın da bulunduğu 42 gazeteci hakkında yakalama kararı verildi. Gazetecilerden 5'i gözaltına alındı. Arama çalışmaları sürüyor.

NAZLI ILICAK DÖRT ADRESTE DE BULUNAMADI 

Mobese kameraları görüntülerinden Bodrum’da olduğu belirlenen gazeteci Nazlı Ilıcak’ın bulunması için yazlığı ve akrabasının evi de olmak üzere gitmesi olası yerlerde arama yapılıyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ’15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı çıkartılan gazeteci Nazlı Ilıcak’ın Bodrum’daki yazlığında arama yapıldı. Ilıcak’ın, bugün saat 05.00’te, Bodrum’a giriş yaptığının mobese kameralarınca tespit edildiği belirtildi. Görevlilerin evine gittiği Ilıcak burada bulunamadı. Bahçevanının, Ilıcak’ın evine gelmediğini söylediği belirtildi.

 Ilıcak’ın Güvercinlik’teki evinde yapılan aramaların ardından Küçükbükü Mahallesi’nde bululan kuzeni Serhat Ilıcık’a ait malikanede jandarma ve polis ekipleri tarafından arama yapıldı. Ekipler daha sonra Ilıcak ailesine ait “Pelara” adlı teknede ile Kızılburun mevkiinde bulunan Ilıcak’ın kız kardeşine ait evde arama gerçekleştirdi.  Nazlı Ilıcak, yapılan aramalarda her dört adreste de bulunamadı. Didik didik aranan evler ve yatta geniş çaplı inceleme yapıldı. Nazlı Ilıcak’ın arandığı adreslerden biri olan Serhat Ilıcak’a ait makinede polis ekiplerinin gelmesini bekleyen gazeteciler, aracıyla evden ayrılmak üzere olan Serhat Ilıcak ile karşılaştı. Ilıcak, kendisine Nazlı Ilıcak’ı soran gazetecilere; “Telefonu kapalı, 2 gündür bende ulaşamıyorum. Nerede olduğunu bilmiyorum” dedikten sonra hızla bölgeden uzaklaştı.  Serhat Ilıcak’tan birkaç dakika önce malikaneden ayrılan lüks cipte bulunan bir başka kişi ise evin Nazlı Ilıcak’a ait olmadığını, adresin Ilıcak’larla alakasının bulunmadığını ve Nazlı Ilıcak’ın da adreste olmadığını iddia etti.  Şuana kadar dört ayrı adreste arama yapan polis ve jandarma ekipleri, Nazlı Ilıcak’ın yakalanması için Bodrum genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

AKRABA İŞADAMININ EVİ DE KONTROL EDİLDİ

Ayrıca Ilıcak'ın yakalanması için başlatılan çalışmalar kapsamında, Gündoğan Mahallesi'nde yaşayan akrabası işadamı Serhat Ilıcak'ın evini de kontrol edilip arandığı öğrenildi. Bunun yanında yaz aylarında tatil yaptığı teknede de arama yapıldığı ancak Ilıcak'ın şuana kadar bulunamadığı belirtildi. Sahil Güvenlik ekiplerinin Güvercinlik ve Göltürkbükü koylarındaki teknelerde, jandarma ve polis ekiplerinin de bulunabileceği ev ve tatil sitelerinde aramalarını sürdürüyor.


Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 09:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142