Bakan Soylu'dan şok iddia. ..

.

Bakan Soylu'dan şok iddia. ..
banner206

 İçişleri Bakanı Soylu, "Çocuklarımızın en güzel yeri annelerinin yanıdır, kucaklarıdır, sinesidir, onun sevgisi ve kokusudur. Onları teröre bulaştıranlar, onlara hasret bırakanlara biz hesap sormayacaksak, bu siyaseti neden yapacağız o zaman." dedi. PKK'nın, FETÖ'nün ve DEAŞ'ın aynı kumpas içinde olduğunu belirten Soylu, bu örgütlerin ülkede bir adım ilerleme olduğunda hemen karşılarına çıktığını söyledi.
AK Parti Bitlis İl Başkanlığını ziyaret ederek, partililerle bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı konuşmada, kış boyunca fırsat buldukları her zaman bölgeyi ziyaret edeceklerini söyledi.

AK Parti'yi bir siyasi parti olarak değerlendirenlerin yanlış bir değerlendirme içinde olduğunu kaydeden Soylu, partilerinin bir medeniyet rehberi anlamına geldiğini vurguladı.
Milletin, "Türkiye eski Türkiye değil" diyerek ülkenin gelişmesine engel olmak isteyen herkese karşı durduğunu ifade eden Soylu, şunları söyledi:
"Bu anlayış kimsenin dilinden, inancından ürkmedi, kimseyi geçmişteki gibi fişlemedi. Liderimiz bir çizgi daha çizdi. 'Millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.' Esasın millet, hizmet olduğunu ortaya koydu. Onun için sadece bir parti değil, bir hareketin, yürüyüşün adıydı AK Parti. Siyasi parti olsa, Gezi olaylarında ürken bir tavır ortaya koyardı. Korkmadık, ürkmedik. Siz, 3. havalimanını, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, bölünmüş yolları, Osman Gazi Köprüsü'nü, Kanal İstanbul'u, barajları, sulanan tarlaları, 81 ildeki üniversiteleri istemiyorsunuz. Allah'a şükürler olsun hepsi açıldı. Bugün ülkemizin ve milletimizin hizmetinde oldu. Hiç biri şiddetle olmadı, kan akan musluklardan gösterildiği gibi milleti ürküterek, korkutarak olmadı."
"Bu milletin kardeşliğine ihanet ettiler"
Vatandaşların davasına, ülkesine, milletine, kardeşliğine kem söz söyletmediğini, korkmadan, bazen silahların gölgesinde sandığa giderek oyunu kullandığını anımsatan Soylu, bugün demokrasiden söz edenlerin nasıl çıktıklarını, oyları nasıl kullandırdıklarını, milleti nasıl tehdit ettiklerini çok iyi bildiklerini kaydetti.
"Belediyeleri kazandılar. Kimse ses çıkarmadı. Gittiler yönetmeye başladılar. Demokrasiyi istismar ederek yönetmeye başladılar. Eş başkan atadılar. Her kararlarını demokrasinin, halkın dışında aldılar. Milletin maaşlarından kestiler dağa gönderdiler. Demokrasiyi istismar ettiler. Bu milletin kardeşliğine ihanet ettiler." diyen Soylu, şunları ifade etti:
"Kardeşliğini kullandılar ve istismar ettiler. Bizi birbirimizden ayırmaya çalıştılar. Sen kimsin ki Kürt kardeşlerimden beni ayıracaksın. Senin ne aklın yeter ne gücün yeter. Buradaki zenginliğe, anne babalarımızın bize söylediklerine, birlikteliğe, inancımızın bize anlattığına ihtiyacımız var. Çocuklarımızın en güzel yeri annelerinin yanıdır, kucaklarıdır, sinesidir, onun sevgisi ve kokusudur. Onları teröre bulaştıranlar, onlara hasret bırakanlara biz hesap sormayacaksak, bu siyaseti neden yapacağız o zaman. 7 Haziran seçimlerinden sonra Yüksekova'ya gittim. Millet bize ne diyecek, ne anlatacak diye onlarla sohbet ettim. Bu meseleleri nasıl çözeceğiz diye konuşuyordum. Bir iş yerinde bir hanımefendi orada üzgün şekilde yanıma geldi. 'Kızımı elimden aldılar. Bize yardımcı ol. Valiye, kaymakama, jandarmaya söyle ben kızımı görmek istiyorum. Ben istediğimde bana dipçikle vurdular.' dedi. Sen hangi hakikatten, hangi adaletten bahsediyorsun. Terör örgütünün hakimiyetini insanların üzerine korku salarak, insanların en değerli varlıklarını evlatlarını, hürriyetini, özgürlüğünü, bağımsızlığını onlardan alarak ne yapmaya çalışıyorsun. Bugün ne yapıyorsak o annenin evladından kopmaması için yapıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2016, 01:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142