Yılmaztekin, oy torbaları için Avrupa yolcusu

.

Yılmaztekin, oy torbaları için Avrupa yolcusu
banner206

16 Nisan günü yapılacak olan Halk Oylaması için seçim bölgesinde çalışmalarını sürdüren AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. Kemalettin Yılmaztekin, Avrupa şehirlerindeki oy pusulalarının bulunduğu torbaların Türkiye’ye getirilmesi için Başbakan Binali Yıldırım tarafından görevlendirildi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. Kemalettin Yılmaztekin, Yurtdışı oy torbalarından sorumlu olarak 9-10 Nisan tarihlerinde Başbakan'ın görevlendirmesiyle Avrupa'ya gidecek.

Londra ve Berlin başta olmak üzere Avrupa şehirlerindeki oy torbalarının Türkiye'ye getirilmesi görevini AK Parti adına koordine edecek olan Milletvekili Yılmaztekin'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 11 Nisan'daki Şanlıurfa programına ulaşması bekleniyor.

Yurtdışında da EVET oylarının arzu edilenden çok fazla çıkacağına inandıklarını belirten AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Av. Kemalettin Yılmaztekin, “Avrupa ülkelerindeki vatandaşlarımız da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi ‘İstikrarlı Türkiye için EVET’ demek gerektiğinin bilincindeler. Ülke genelinde % 70’lerin üzerinde EVET oyu çıkacağına inancımız sonsuz olduğu gibi, Avrupa ülkelerinde de inşaallah umduğumuzdan fazla EVET oyu çıkacaktır” dedi.

Bilindiği gibi; geçtiğimiz ay içersinde,İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan Türk vatandaşlarla bir araya gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı A.Emin Önen, karşılıklı fikir alışverişinde bulunduktan sonra Referandum konusunda bilgiler verdi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olan hemşehrimiz Abdülkadir Emin Önen, İngiltere’nin başkenti Londra’da sırasıyla Gümüşhaneliler Derneği, bölge esnafı, Aziziye Camii cemaati, Said-i Nursi Camii, Bingöllüler Derneği, Aksaraylılar ve Urfalılar ile toplantı yapıp referandumla ilgili bilgiler verip fikir alışverişinde bulunduktan sonra Sandık Müşahitleri Eğitim Programına katıldı. Toplantıların ardından Türk-Yar Türk Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilerle bir araya gelerek Anayasa değişikliği, Başkanlık Sistemi ve 16 Nisan günü EVET oyu verilmesinin önemi konusunda açıklamalarda bulundu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2017, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142