Urfa merkezli operasyonda 8 organizatör tutuklandı Urfa merkezli operasyonda 8 organizatör tutuklandı

Korkunç kaza geçtiğimiz yıl 6 mayıs gecesi Şanlıurfa Viranşehir Karayolunun 15. kilometresinde meydana gelmişti.

Haliliye ilçesi Ulubağ mahallesinde meydana gelen kazada misafirlikten dönen ve Baba Hasan Çetin'in kullandığı otomobil içerisinde eşi Özlem Çetin ile küçük çocukları Asmin, Aysun, Ecem ve İbrahim vardı. 

Sürücü Hasan Çetin'in direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu otomobil kontrolden çıkarak DSİ sulama kanalına uçtu. Anne ve 4 çocuğun boğularak can verdiği kazada baba sağ kurtuldu.
Yaşanan kaza sonrası ifadesi alınan baba Hasan Çetin serbest bırakılmış, anne Özlem Çetin'in ailesi bir süre sonra bir TV programına çıkarak yüzleştiler. Gergin anların yaşandığı stüdyo sonrası konu yeniden yargıya taşındı.

6 AY SONRA EVLENDİ, KAZA YAPTIĞI ARACI GELİN ARABASI YAPTI!

Eşi ve 4 çocuğunun ölümüne neden olduğu iddia edilen baba Hasan Çetin, kazanın üzerinden 6 ay geçtikten sonra kazaya karışan otomobilini gelin arabası yaparak ikinci kez evlendi. Bunun üzerine ölen anne Özlem Çetin'in ailesi durumdan şüphelenerek şikayetçi oldular. 

Şanlıurfa Cumhuriyet Savcılığı tarafından Hasan Çetin için iddianamesi hazırlandı. Kasten ve tasarlayarak adam öldürme suçundan 6 kez ağırlaştırılmış hapis cezası isteniyor.

Tutuklu  yargılanan sanık Hasan Çetin, Şanlıurfa 3. Ağır ceza mahkemesi tarafından yargılanacak.

URFASTAR