Şeker Pancarına Rekor Taban Fiyatı Kayseri Şeker’den Geldi

Yaptığı yatırımlarla pancar çiftçisinin gelirini artırarak, yüzünü güldüren Kayseri Şeker’in2015-2016 Kampanya Döneminde Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından belirlenen taban fiyatından 10 TL / Ton fazla fiyat vereceğini açıklaması,...

Şeker Pancarına Rekor Taban Fiyatı Kayseri Şeker’den Geldi
banner206
Yaptığı yatırımlarla pancar çiftçisinin gelirini artırarak, yüzünü güldüren Kayseri Şeker’in2015-2016 Kampanya Döneminde Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından belirlenen taban fiyatından 10 TL / Ton fazla fiyat vereceğini açıklaması, çiftçilere hem kampanya hem bayram hediyesi oldu.
Boğazlıyan, Şarkışla temel atma ve açılış programlarında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker olarak 61.Kampanya Döneminde Türkiye Şeker Fabrikaları tarafından belirlenen taban fiyattan 10 TL / Ton fazla fiyat vereceklerini açıkladı.
Başkan Akay: “Biz geldiğimizden bu yana her zaman söylüyoruz; Çiftçimize alın terinin karşılığı, hak ettiği, hakkı ile ödenecek. Bu çerçevede ilk sene pancar bedelini devletten 4 lira fazla vereceğiz dedik ve arkasından 1 sene sonra 5 liraya çıkardık. Geçen senede 6 lira olsun dedik ama fabrikaya teslim edilen pancarda dâhil olmak üzere 7,5 TL ye kadar yükselttik. 2015-2016 dönemi için bu sene 10 lira fazla uygulamasını gerçekleştireceğiz” dedi
Başkan Akay ayrıca; Çiftçiden artık pancar boşaltma ücreti de alınmayacağını açıklaması pancar çiftçileri arasında büyük bir coşku ile karşılandı.
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner278

banner142