Sosyal medya platformu X'de Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin hakkında çıkan iftira dolu paylaşımlara 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği'nden tepki dolu açıklama geldi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin'in yıllarca doğu güneydoğu bölgelerinde birçok başarılara imza atarak ülkenin bekasını koruma adına hainlere geçit vermediğini yapılan yazılı açıklamada bildiren 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri, Gazileri ve Terör Mağdurları Derneği Genel Başkanı Abbas Gündüz yaptığı açıklama ile deyim yerindeyse Arif Paşa'ya sahip çıktı.

Dernek Başkanı Abbas Gündüz yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelerine yer verdi; 

"JANDARMA GENEL KOMUTANI ORGENERAL ARİF ÇETİN PAŞA'MIZ A İTİMADIMIZ  TAMDIR. 

10 ARALIK 2023 X PLATFORMUN DA PAŞA'MIZ A ATILAN MESNETSİZ İFTİRALARI KINIYORUZ.

Kıymetli Paşa'mız 1991 yılından bu yana doğu güneydoğu da bir çok görev üstlenmiş olup, haine soysuza ülkenin bekâsı için geçit vermemiştir. 

Bir müptezelin asılsız, mesnetsiz iddiaları Kıymetli Paşa'mızın itibarını zedelemez bilâkis bu habis zihniyet yıllardır Türkiye Cumhuriyeti Devleti içinde yuvalanan terör örgütü uzantılarının piyonlarıdır.

Sırtını terör örgütlerine dayayanlar, siyasi olarak kolkola yürüyenlerin sözcülüğünü yapan şuursuzlar var. Türk milletinin gözbebeği olan TSK ya uzatılan dili kökünden kesmek biz Şehit ve Gazi Ailelerinin boynunun borcudur. 

Erdoğan imzaladı! İşte valisi değişen iller... Erdoğan imzaladı! İşte valisi değişen iller...

Biz Şehit ve Gazi Aileleri olarak Arif Çetin Paşamızın yanındayız ve bu asılsız iddiaların da takipçisi olacağız.
Hain darbe girişiminde Jandarma Genel Komutanlığını Harekat Başkanı Arif Çetin, 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainlere meydan okuyarak bunlara gerekli cevap verilecek demişti. NTV canlı yayınına bağlanan Korgeneral Çetin, "Bu girişim gayrimeşrudur, millet iradesine karşıdır. Biz millet iradesine karşı olan tüm bu güçleri def etmeye, yok etmeye hazırız." demişti.

Değerli Paşamıza atılan asılsız iddaları kabul etmiyor ve takipçisi olacağımızı bildiririz."