Title of a News Article

20 milyar servetine el konuldu

20 milyar servetine el konuldu
banner206

"Türk Escobar" olarak bilinen Ürfi Çetinkaya'nın yönettiği suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda ele geçirilenler emniyet müdürlüğünde sergilendi. Ele geçirilenler arasında çok sayıda silah ve altın seti olduğu görüldü. Öte yandan şüphelilere ait 147 arsa, 56 konut, 74 işyeri, 53 araç, 64 banka hesabı ve çok sayıda ziynet eşyası ve nakit para olmak üzere yaklaşık 20 milyar TL değerinde mal varlığına tedbir konulduğu açıklandı.

'TÜRK Escobar' olarak bilinen Ürfi Çetinkaya'nın yönettiği suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda ele geçirilenler emniyet müdürlüğünde sergilendi. Ele geçirilenler arasında çok sayıda silah ile altın seti olduğu görüldü. Yaklaşık 20 milyar TL değerindeki mal varlığına tedbir konulduğu açıklandı.

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

TOPLAM 37 TON UYUŞTURUCUDAN SORUMLU

İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, cezaevindeki Ürfi Çetinkaya'nın yönettiği suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Ürfi Çetinkaya ile İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Başkanlığı görevini yürüten oğlu Rüstem Çetinkaya'nın da içinde bulunduğu suç örgütünün; Almanya, Bulgaristan, İspanya, Moritanya, Portekiz ve Yunanistan'da ele geçen yaklaşık 13 ton, Türkiye'de ele geçen 24 ton olmak üzere toplam 37 ton uyuşturucudan sorumlu oldukları belirlendi.

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

KENDİLERİNE AİT GEMİLERLE SEVKİYAT YAPTIKLARI TESPİT EDİLDİ

Şüphelilerin, etrafındaki kişilerle beraber kendilerine ait gemi, bazı ticari konteyner ve balıkçı tekneleriyle uluslararası uyuşturucu sevkiyatı yaptıkları, elde ettikleri gelirleri havala yöntemiyle, gizli bölmeli araçlarla ve kuryelerle kayıt dışı olarak Türkiye'ye getirip; eşi, çocukları ve yakın akrabaları ile beraber yakınında olan kişiler üzerinden kurup yönettikleri döviz büroları ve şirketlerle akladıkları tespit edildi.

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

44 KİŞİ YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI

MASAK, Gümrük, SGK ve Vergi Denetim Kurulu Müfettişleri ile koordine içerisinde yaklaşık 2 yıl süren çalışmalarla süreç içerisinde; Almanya, Arnavutluk, Avusturya, BAE, Belçika, Bulgaristan, Hollanda, İspanya, İtalya, Pakistan ve Yunanistan olmak üzere 11 ülke ile işbirliği yapıldı. Yapılan işbirliği neticesinde suç örgütüne yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda Ürfi Çetinkaya'nın oğulları Rüstem Çetinkaya ile Hakan Çetinkaya'nın da aralarında bulunduğu 44 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Türk Escobar'ın çetesine ağır darbe! 20 milyar liralık mal varlığına el konuldu

20 MİLYAR TL DEĞERİNDE MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULDU

Operasyon kapsamında şüphelilere ait 147 arsa, 56 konut, 8 apartman, 74 işyeri, 53 araç, tekne, 53 şirketteki ortaklık payları, 64 banka hesabı ve 7 adet kiralık kasa, çok sayıda ziynet eşyası, nakit para ve soğuk cüzdan olmak üzere yaklaşık 20 milyar TL değerinde mal varlığına tedbir konuldu. Adreslerde ele geçirilen altın, silah ve paralar ise emniyette sergilendi. Sergilenen mal varlıkları arasında işlemeli bıçaklar, altın setler ve silahlar dikkat çekti.

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2024, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195