Title of a News Article

Evlerden neler çıktı neler!...

Evlerden neler çıktı neler!...
banner206

Aydın ve Hatay merkezli 9 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlarda elebaşılığını B.Ç. ve M.Ç. ile Hüseyin Avni Demirkol'un yaptığı 2 ayrı suç örgütü çökertildi. Operasyonlarda örgüt elebaşları dahil 37 şüpheli yakalanırken, evlerde yapılan aramalarda çok sayıda uyuşturucu hap, ruhsatsız tabancalar ve çok miktarda döviz ve Türk Lirasına el konuldu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Aydın ve Hatay merkezli operasyonlarda B.Ç. ve M.Ç. ile Hüseyin Avni Demirkol'un elebaşılığını yaptığı 2 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini duyurdu. Operasyonlarda 37 kişinin gözaltına alındığını duyuran Bakan Yerlikaya, evlerde yapılan aramalara ilişkin detayları da paylaştı.

YERLİKAYA: ZEHİR TACİRLERİNE HAYATI DAR EDECEĞİZ

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya platformu X üzerinden 9 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonlara ilişkin açıklamada bulundu. Yerlikaya şu ifadeleri kullandı; "Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; suçta kibirlenenlere, halkımızın huzurunu kaçıranlara, organize suç örgütlerine ve çetelere göz açtırmayacağız. Hangi büyüklükte olursa olsun organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine hayatı dar edeceğiz.

Aydın ve Hatay'da 2 organize suç örgütü çökertildi! Elebaşları dahil 37 şüpheli gözaltına alındı

HATAY: Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığı koordinesinde; Hatay İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar sonucu Hatay merkezli, Ankara, Adana, Manisa, Mersin, İstanbul, Konya ve Eskişehir'de düzenlenen operasyonlarda 28 şüpheli yakalandı.

Organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; Depremzedelere dağıtılması gereken ilaçları dağıtmadıkları halde sahte evrak ve faturalar ile dağıtılmış gösterip ödeme aldıkları ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) müfettişleri ve Jandarma tarafından yapılan analiz ve saha araştırmaları sonucunda yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL kamu zararına neden oldukları tespit edildi.

Aydın ve Hatay'da 2 organize suç örgütü çökertildi! Elebaşları dahil 37 şüpheli gözaltına alındı

AYDIN: Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Aydın İl Jandarma Komutanlığı tarafından 4 aydır devam eden takipli KOM faaliyeti kapsamında; Aydın ili Kuyucak, Nazilli, Karacasu ve Buharkent ilçelerinde yapılan eş zamanlı operasyonlarda; "Uyuşturucu Madde Ticareti" suçunu örgütlü olarak işleyen, elebaşılığını Hüseyin Avni Demirkol'un yaptığı suç örgütü üyesi 9 şüpheli yakalandı. 2'si tutuklandı, 7'sinin adli işlemleri devam ediyor.

Aydın ve Hatay'da 2 organize suç örgütü çökertildi! Elebaşları dahil 37 şüpheli gözaltına alındı

EVLERDEN NELER ÇIKTI NELER

Operasyonlar sonucu; 124 bin adet uyuşturucu hap, ruhsatsız tabancalar, muhtelif miktarda uyuşturucu maddeler, suçtan elde edilen taşınır ve taşınmaz varlıklar ile çok miktarda döviz ve Türk Lirasına el konuldu.

Aydın ve Hatay'da 2 organize suç örgütü çökertildi! Elebaşları dahil 37 şüpheli gözaltına alındı

"KOM DAİRE BAŞKANLIĞINI TEBRİK EDİYORUM"

Cumhuriyet Başsavcılıklarımızı, Jandarma Genel Komutanlığı KOM Daire Başkanlığını ve operasyonları gerçekleştiren Kahraman Jandarmamız ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunu (TİTCK), Sosyal Güvenlik Kurumunu (SGK) ve MASAK'ı tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle." 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195