Yangının nedeni akılalır gibi değil! Yangının nedeni akılalır gibi değil!

Türk silahlı kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı ekipleri tarafından Ağrı Doğubeyazıt kırsalında ve Batman Hasankeyf ilçesi kırsalında Bölücü Terör Örgütü (BTÖ)'ye yönelik gerçekleştirilen BOZDOĞAN-43 operasyonlarI kapsamında 1'i kırmızı kategori, 3'ü turuncu kategori olmak üzere toplam 5 terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi. 

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'kahramanlarımız dağ başlarında, dar geçitlerde, uçsuz bucaksız ovalarda nefesleri ayak izleri var. Hainlerin enselerinde olmaya devam edeceğiz' mesajını verdi.

Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesi kırsalında etkisiz hale getirilen teröristin İçişleri Bakanlığı tarafından kırmızı kategorida yer alan ve aranan şahıslardan biri olduğu tespit edildi ve bu şahsın 27 güvenlik görevlisi ve 4 sivil vatandaşın şehit edildiği, 68 güvenlik görevlisi ve 2 sivil vatandaşın yaralandığı toplam 18 eylemeye katıldığı ve eylemlerin talimatlarını verdiği tespit edildi. 

Yine Batman'ın Hasankeyf ilçesi palamut köyü kırsalında gerçekleşen operasyonda eski sağlığı getirilen turuncu kategoride yer alan kervan batan kod adlı Şakir Erdemci Eylem kod adlı hazret kaçar Nurhak kod adlı Nurettin Tekin akin kod adlı Zeynep Özkan teröristlerin ise bir güvenlik görevlisinin şehit edildiği iki güvenlik görevlisi yaralandı toplam 3 eyleme katıldıkları tespit edildi. 

Jandarma asayiş kolordu Komutanlığı Jandarma Genel Komutanlığı istihbarat Başkanlığı ve TEM Daire Başkanlığı koordinesinde ağrı ve Batman il jandarma komutanlıklarınca yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Doğubeyazıt kralı ve palamut kırsalında Bozdoğan 43 operasyonları gerçekleştirildi. 

Hava kuvvetleri Komutanlığı uçakları atak taarruz helikopterleri ile J-SİHA desteğinde Jandarma Özel harekat, jandarma komando timleri ve güvenlik korucularımızla teröristler arasında sıcak temas sağlandı bölücü terör örgütü mensubu teröristler çatışmada silahlarıyla birlikte etkisi hale getirildi. 

Şehitlerin kanı yerde kalmadı

Operasyonlara ilişkin paylaşımda bulunarak detayları kamuoyuna bildiren İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya şunları söyledi; 

Operasyonu gerçekleştiren Hava kuvvetleri komutanlığımızı kahraman jandarmamızı ve güvenlik korucularımıza tebrik ediyorum. Allah ayaklarına Taş değdirmesin milletimizin duası sizinle. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar durmayacağız duraksamayacağız."

URFASTAR