Belediye tek çatı altına alınıyor...

Belediye tek çatı altına alınıyor...
banner206

Eyyübiye Belediyesi daha verimli hizmet akışı için tek çatı altında toplanıyor. 

Türkiye'nin en çok borcu bulunan ilçe belediyeleri arasında yer alan ve geride kalan 5 yıllık süre içerisinde birden fazla binada idare edilen Eyyübiye Belediyesi nihayet kurumsallaşmanın temellerini atıyor. 4 ayrı noktada faaliyetlerini sürdüren , Vatandaşın Belediye yetkililerine ulaşmakta aksaklıklar yaşadığı Eyyübiye Belediyesi nihayet bir binada toplanarak daha verimli hizmet sunacak. Belediye Başkanı Mehmet Kuş, göreve geldikten sonra başlattığı tasarruf tedbirleri arasında yer alan tek çatı altında hizmet sunma düşüncesi aktif hale geldi. Eyyübiye Devlet hastanesi bahçesinde kurulan dev misafirhane binası, artık tüm Eyyübiye halkının hizmet binası olacak. 

 800 yataklı hasta yakınları misafirhanesinin yerini Eyyübiye Belediyesi hizmet binasına dönüştürdü. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, 31 Mart seçimlerinin ardından göreve gelir gelmez ilçede önemli hizmetlere imza atmaya devam ediyor. 800 yataklı hasta yakınları misafirhanesinin yerini Eyyübiye Belediyesi’nin hizmet yerine çeviren Başkan Kuş, yine misafirhane yeri olarak mevcut misafirhanenin hemen bitişiğindeki mekânı değerlendirdi. Geçmiş dönemde Kültür Merkezi olarak yapılan ve daha sonraları belediye hizmet binası olarak dillendirilen söz konusu bina hizmet binası olarak değerlendiremeyeceğine yönelik karar alındı; çünkü Eyyübiye’nin hizmet binasına ulaşması imkânsızdır. Yapılan bu hamlenin başta Eyyübiye daha sonra şehrimiz Şanlıurfa'ya birçok katkısı olmakla birlikte özellikle meydana gelecek artılar şu şekilde:

1) Artık Eyyübiye’de yeni ‘Belediye Hizmet Binası’ için fahiş miktarda kiralama yapılmayacaktır. İsraf önlenecektir, tasarruf gerçekleşecek.

2) Eyyübiye Belediyesi Eyyübiyelerle iç içe olacaktır. Belediye Hizmet Binası Eyyübiye merkezinde olacaktır.

3) Eyyübiye Belediyesi hizmet binası diğer ilçemiz Haliliye’de değil, Eyyübiye’de olacaktır?

4)Bütün belediye birimleri tek çatı altında toplanacaktır. Koordinasyon sağlama olanağı meydana gelecektir.

5)Vatandaş her yapılan işlem için başka bir binaya ya da adrese gitmeyecektir.

 6)Eyyübiye'de yapılacak belediye hizmet binası Eyyübiye’yi canlandıracak esnaf kendine yakın bir belediye görecektir. Eyyübiye Belediye Başkanı yardımcıları ve belediye üst yöneticileri vatandaş tek çatı altında görme görüşme imkânı kavuşacaktır.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142