HRÜ'de 2 konu için panel düzenlendi

Harran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından ARGE, AB ve İnavasyon ile ilgili panel düzenlendi.

HRÜ'de 2 konu için panel düzenlendi
banner206
Osmanbey Kampüsü Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen panele; Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Üniversite Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, İktisat ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Esra Siverekli, AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Evrim Esen Uygun, Öğretim görevlileri, Akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panelin açılışında konuşan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, ARGE ve inavasyon konusuna değinerek bunun süper bir konu değil, herkesin yapması gereken bir konu olduğunu söyledi.

Üniversitedeki hocalara da çağrı yapan Rektör Taşaltın; “Günümüzde Üniversiteler, firmalar ve kamu kurumları birlikte olması söz konusu. Sanayicinin problemlerine, ulaşım problemlerine, şehir problemlerine ve doğal yaşam kaynakları çalışmalar odaklanması gerekir. Bunun için de akademisyenlere büyük görevler düşmektedir. Araştırma ve geliştirme çalışmalarına daha da hız vermeleri gerekmektedir” diye konuştu.

Panelin açılışında söz alan AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Evrim Esen Uygun ARGE çalışmaları hakkında bilgiler verdi. AR-GE çalışmalarının her yıl devlet ve özel sektörün yaptığı yatırım tutarı 500 milyar dolar civarında olduğunu söyledi.

Daha sonra Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Koordinatörü ve Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Mehmet Akif Nacar, katılımcılara özel sektör ve teşvikleri anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

Program panelistlerin sunumlarıyla devam etti. Panelde, Kişisel İnovasyon ‘da Hayal kurma Önemini Semih Yalman, İnovasyon ve teknoloji konusunda Muhammed Al yürük ve Bilim ve Araştırma konusunda ise Altan Apar birer sunum yaptılar.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2016, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142