Teknofeste hazırlanıyorlar...

Teknofeste hazırlanıyorlar...
banner206
banner279

Şanlıurfa’da görev yapan ve lisans eğitimi alan gençlerimiz Teknofest yarışmasında “Akıllı Ulaşım” alanında finale kalarak şehrimizi temsil edecekler. Geliştirmiş oldukları özgün bir kanat sistemiyle drone üzerine entegre edilmesiyle kendi uçuş sistemlerini geliştiren gençler geleceğin teknolojilerine ışık tutacaklar.

Şanlıurfa Kızılay Toplum Merkezi , Genç STEM Derneği ve Urfa STEM Merkezinin danışmanlığında gerçekleştirilen proje “GENÇ STEM TEAM” isimli takım ile Teknofest alanında sergilenecek.

Proje Danışmanı Özgün ÖZEN “Geliştirdiğimiz kanat sistemi sayesinde drone uçuşları daha güvenli ve stabil şekilde herhangi bir yönelim ile kendini konumlandırabilme özelliğine sahiptir. Teknofest yarışması oluşturma komitesine bizlere teknolojik buluş ve geliştirme imkanı sağladığından ötürü teşekkür ederim.” dedi.

Gyro Kanat isimli proje sayesinde havada kalma süresi artacak olup yeni başlayan drone kullanıcıları için drone düşürme olayını kaldırmış olacaktır. Proje lisans öğrencisi M.Şerif ESİN “GENÇ STEM Derneğinde yapılan robotik kodlama ve STEM çalışmalarının bir meyvesi olarak yapmış olduğumuz proje sayesinde Teknofest yarışmasında finale gitmek bizler için farklı bir deneyim olacaktır.” dedi.

Şanlıurfa genelinde yapılan robotik kodlama ve STEM etkinlikleri tüm Türkiye’de takip edilmekte ve gençlerimiz bu alanlarda kendilerini geliştirebilmektedirler. Gençlerimizin okul dışında aktivite olarak yapmış oldukları çalışmalar ulusal ve uluslararası yarışmalara katılma noktasında yardımcı olmaktadır. Proje lisans öğrencisi Alper SARGIN “Şanlıurfa Kızılay Toplum Merkezi , GENÇ STEM Derneği ve Urfa STEM Merkezine projemizi oluşturma aşamasında ve geliştirme aşamasında vermiş oldukları destekten ötürü teşekkür ediyorum. Bizler Şanlıurfa’nın gençleri olarak yapılan çalışmaları ulusal anlamda yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalarımızı bu proje ile başlatmış olup devam ettireceğiz ve şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz.” dedi. Urfa STEM ve Bilim Merkezi Koordinatörü Halil İbrahim ÇETİN “bu yılki yapılacak olan STEM eğitimlerimize katılım gösterecek her gencimizi Teknofest yarışmalarına hazırlayacağız ve gelecek senelerde Teknofest yarışmasına katılım gösteren finale kalan öğrenci sayımızı artıracağız. Robotik kodlama eğitimi alan gençlerimiz Şanlıurfamızı en iyi şekilde temsil edecek şekilde bu seneki çalışmalarını yürütecektir.” dedi. Gelecek senelerde yapılacak olan çalışmalara ilham olması ve daha fazla projeyle ulusal ve uluslararası yarışmalara katılım gösterilmesi dileğiyle gençlerimize başarılar diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2021, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142