Title of a News Article

Erdoğan sözleri heyecan yarattı!

Erdoğan sözleri heyecan yarattı!
banner206

Geçtiğimiz Temmuz ayında 5 bin 500 TL'ye çıkarılan asgari ücretin ardından milyonlarca vatandaşın gözü kulağı yılbaşında yapılacak olan zamda. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı canlı yayın programında ki sözleri heyecan yarattı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, "Asgari ücret yılbaşında ne kadar olacak?" sorusuna, herhangi bir rakam telaffuz etmezken "Hiç endişeniz olmasın" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk ve Kanal D'nin ortak canlı yayınına konuk oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanıtladığı sorular arasında asgari ücretle ilgili soru da vardı.

"2023'E ÇOK DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE GİRECEĞİZ"

Türkiye'nin 2023'e daha güçlü şekilde gireceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi yapmış olduğumuz asgari ücret tespit rakamlarında son tespiti aralıkta yapacağız. Arkadaşlarımız çalışıyorlar, değerlendirmeleri yapıp yıl sonu itibarıyla adımları atacağız. 2023'e girerken çok daha güçlü bir şekilde gireceğiz" dedi.

"RAKAM KONUSUNDA ENDİŞE OLMASIN"

Asgari ücretle ilgili rakam konusunda endişe olmaması gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir defa tereddüt etmeden asgari ücreti yükseltirken, yapılan artışın maliyeti işverenin üzerine bırakmadık, onu da biz üzerimize aldık. 2023 yılında uygulanacak asgari ücret için önümüzdeki ay asıl tespiti yapacağız. Rakam konusunda hiç endişe edilmesin" ifadelerini kullandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142