GAP'ta olağan toplantı gerçekleşti

GAP'ta olağan toplantı gerçekleşti
banner206

Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi kapsamında GAP-TAEM ile yürütülmekte olan projelerin mevcut durumu istişare edildi.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ve GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (TAEM) iş birliğiyle yürütülen projelerin mevcut durumu ile ilgili istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya; GAP İdaresi Başkan V. Mehmet Açıkgöz, Başkan Yardımcısı Dr. Nusret Mutlu, GAP Bölge Müdürü Hasan Kılıç, GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürü Zeyni Aktaş ve GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdür Yardımcısı Halil Hatipoğlu ile konuyla ilgili uzmanlar katıldı.

Toplantıda GAP İdaresince yürütülen “Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Kullanımı ve Enerji Verimliliğinin Artırılması Projesi” kapsamında GAP-TAEM iş birliğiyle yürütülen Güneş Pilli Sulama Kanalı Projesi, Sulama Pompalarında Enerji Verimliliğinin Artırılması Pilot Projesi ve Tarımsal Sulamada Entegre Enerji Verimliliği Pilot Projesinin mevcut durumu istişare edilerek bundan sonraki yol haritası tartışıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142