Urfa'da bu işi yapanlara hibe verilecek

Urfa'da bu işi yapanlara hibe verilecek
banner206

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 6. Başvuru Çağrı İlanında, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren arıcılara 7 Bin modern kovan ve muhtelif arıcılık ekipmanları için %55 hibe sağlayacak.

Arıcılık, bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi, et ve süt üretimi ile işlenmesi, kırsal turizm, soğuk hava depoları ve yenilenebilir enerji sektörlerinde yatırımcılara %40 ile %70 arasında hibe sağlayan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 6. Başvuru Çağrı İlanında,Şanlıurfa’da faaliyet gösteren arıcılara 7.000 modern kovan ve muhtelif arıcılık ekipmanları için %55 hibe sağlayacak.

TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim; arıcılığın, az sermaye ile Ülkemizin her yerinde yapılabilen, yüksek gelir sağlayan önemli bir iş ve istihdam alanı olduğunu söyledi. 

6. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında Şanlıurfa’da faaliyet gösteren arıcılarımıza 7.000 kovan desteği verileceğini belirten Dr. Yetim,  bu destekler sayesinde sektöre hem yeni genç arıcıların kazandırıldığını hem de mevcut işletmelerin modernize edildiğini söyleyerek arıcıları ve arıcılığa ilgi duyan girişimcileri, devam eden 9. Başvuru Çağrı İlanı’na başvurmaya davet etti. 

Dr. Yetim, ilerleyen süreçte Şanlıurfa’ya bal işleme tesisi de kazandırmak istediklerini ifade ederek, hibe almaya hak kazanan arıcılara başarılar diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142