ÖZCAN AB BAŞKANINA ÇIKIŞTI...

.

ÖZCAN AB BAŞKANINA ÇIKIŞTI...
banner206

Aralarında Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan'ın da bulunduğu TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri, darbe girişimini anlatmak ve temaslarda bulunmak üzere geldikleri Paris’te Avrupa İşleri Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker  tarafından Senato’da kabul edildi.

15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fransa’ya gelen 4 kişilik heyet, Avrupa İşleri Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı tarafından Senato’da kabul edildi. AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal ve CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem’den oluşan heyet darbe girişime yönelik bazı temaslarda bulundular.

TBMM Dışişleri Komisyonu üyeleri, Fethullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasında çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldikleri Paris’te Avrupa İşleri Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı  Jean-Claude Juncker  ile görüştü. AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan, Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt ve CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, toplantının ardından basın mensuplarına açıklama yaptı.

 

ÖZCAN : AVRUPA’DA ALGI OPERASYONU YAPIYORLAR.

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özcan , AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker makamında Batılı ülkekeri çifte standarla suçladı. Batılı Ülkelerin halen darbeyı  kınamadığını ifade eden Özcan  batıda Türkiye'ye yönelik yanlış algıların olduğuna işaret ederek, "İki şeyi algılayamıyorlar, Türk milletinin liderini ve liderinin cesaretini anlayamıyorlar. Bu girişimin bir senaryo olduğunu söylüyor çünkü başka türlü tarif edemiyorlar bunu. Bir anda bir çağrıyla milletin ölümü göze alarak meydanlarda olması, herkesin vatanına, milli iradeye sahip çıkması bizi de çok sevindirdi. Bu olay büyük bir şerdir ama inşallah büyük bir hayır çıkacak sonucunda." Türk Milletinin Avrupa’ya  demokrasiye ve özgürlüğe ne kadar sahip çıktığını en iyi şekilde gösterdiğini ifade eden  Özcan’ 15 Temmuz gecesi Vatan haini bir grup alçaklar tarafından yapılan darbe girişimi Cumhurbaşkanımız Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan çağrı sonrası halkımız Liderine sahip çıkarak meydanlara inmiş darbecileri’ darp’ etmiştir. Dış güçlerin desteği, ve Türkiye’nin içerisinde ki hain şerefsizlerin desteği ile yapılan Darbe girişimini bugüne kadar hiçbir Batılı ülke kınamaması ise manidardır, bir kez daha anladık ki, Batılı Ülkeler bizim coğrafyamızdan vaz geçmiş değiller, ancak Milletimiz bu yaşananları çok iyi anladı, Biz Türkiye’de her etnik kökende birlik olduğumuzu bir kez daha  dosta- düşmana gösterdik ’dedi.

KURT GÜLENİS CEMAAT BİTECEKTİR.

AK Partili Kurt, toplantının gündeminin darbe girişimi olduğunu kaydederek, “Darbe girişimi dışındaki konular, çok sığ geçilmiş olan konular var ama temelde darbe girişimi, Türkiye’deki milletin iradesine, halkın oyu ile gelmiş mevcut iktidarı değiştirme ve rejimi değiştirme, demokrasiye karşı yapılan bir darbeden bahsediyoruz. İktidarıyla, muhalefetiyle sadece bugün Fransa’da değil, Belçika’da da, İngiltere’de de, Kanada’da ve ABD’de heyetlerimiz var. Muhalefet partileriyle birlikte Türkiye’de 15 Temmuz’da gerçekleştirilen Gülenist darbenin Türkiye’deki muhataplarının hislerini biz Avrupalı muhataplarına, parlamentolara iletmek istiyoruz. Çünkü Türkiye’de parlamento binası hedef alınan temel noktalardan bir tanesiydi. O akşam orada iktidarı muhalefetiydik, buna rağmen uçaktan bomba atmak suretiyle o parlamento hedef alınmıştı” dedi. Meclis’in hedef alındığını vurguladıklarını kaydeden Kurt, “Parlamenter diplomasinin de bundan sonraki süreçte daha etkili bir yöntem olarak kullanılması gerektiğine gerçekten iktidarı, muhalefetiyle inanıyoruz. Genel çerçevesi buydu” ifadelerini kullandı. Kurt, muhataplarına ‘Sizde de olsaydı’ gibi soruları sormanın hiç hoş olmadığını kaydederek, “Çünkü hiç kimsenin istemeyeceği bir durum bu. Türkiye’nin buna sahip çıkma boyutunu biz öne çıkarıyoruz, bunun için varız. Türkiye’nin bununla baş edebileceğini, Türkiye’nin demokratik yollarla da bu işi başarabileceğini göstermek üzere parlamenterler olarak buradayız. Bu çok çok önemli. İnsanlar için inanılmaz geliyor. Ne oldu da Türkiye’de böyle bir darbe gündemi oldu? Darbe niye geldi? Türkiye’de işler yolunda gidiyordu. Herkeste şok havası var ama bu Türkiye’de bundan sonraki süreçle ilgili de muhataplarımıza, ‘Siz bize inanmıyordunuz, bu 17-25 Aralık’tan bu yana bu mücadelemizde inanmakta güçlük çekiyordunuz. Adamlar bunu yaptılar, gerçekten biz bundan demokrasi adına güçlenerek çıkacağız.’ Türkiye’de tarihinde görülmemiş, Cumhuriyet kurulduktan bu yana sağ ve sol geleneği bir araya getirdi. En temel konu oldu bu. Vatandaşı da sahada, o gece sadece AK Partililer ya da Tayyip Erdoğan’ı destekleyenler değil, MHP’lisi de, CHP’lisi de o tankların altında veya başka yerde bulundular” açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 16:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142