Akçakale'de tedirginlik yaşandı

.

Akçakale'de tedirginlik yaşandı
banner206

 Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nin karşısında bulunan ve cumartesi günü IŞİD militanlarının saldırdığı Telabyad'dan bu akşam yeniden silah sesleri duyuldu. Silah seslerinin Telabyad'a ulaşan takviye gücün gelişinin kutlanmasından kaynaklandığı belirlendi. Ancak, bu sırada bazı mermilerin sınırı aştığı belirlenince güvenlik güçleri vatandaşları dışarı çıkmamaları için uyardı.

Akçakale'nin karşısında bulunan ve 2012 yılında rejim güçlerinden muhaliflerin ele geçirdiği, ardından IŞİD denetimine giren Telabyad, geçen yıl Temmuz ayında PYD kontrolüne geçti. Bu gelişmenin ardından birkaç kez Telabyad'ı geri almak isteyen ancak başarılı olamayan IŞİD militanları, geçen cumartesi günü yeniden saldırdı. PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin silahlı kanadı YPG mensuplarının karşılık vermesiyle yaşanan çatışma uzun süre devam etti. Akçakale'de tedirginliğe yol açan çatışmaların ardından havadan da savaş uçakları tarafından hedef alınan IŞİD militanları geri çekildi.

 

SİLAH SESLERİ KORKUTTU

Havanın kararmasının ardından Telabyad'da yeniden silah sesleri duyulmaya başladı. Akçakale'de vatandaşları tedirgin eden silah seslerini duyanlar sınırın Suriye tarafında IŞİD ile PYD arasında yeniden çatışma başladığını düşündü. Ancak kısa süre sonra silah sesleri kesildi ve bu sırada Telabyad'a farklı bölgelerden 30 araçlık takviye silahlı güç geldiği ve bu ekibin gelişinin kutlanması için havaya ateş açıldığı saptandı.

 

BİR OTOMOBİLE KURŞUN İSABET ETTİ

Bu sırada sınıra yakın noktadaki Hürriyet Mahallesi'nde park halinde olan Mustafa Takıl'a ait 63 YS 478 plakalı otomobilin arka camı sınırı aşan merminin isabet etmesiyle parçalandı. Otomobil incelenmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, polisler vatandaşları sınırı aşan mermilere karşı dikkatli olmaları ve dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.

Akçakale'de tedirginliğe yol açan silah sesleri 15 dakika sonra kesilirken, sınır hattında güvenlik güçlerinin önlemi devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142