Bahçeşehir Koleji’nden bir ilk daha

 Bahçeşehir Koleji’nden bir ilk daha
banner206

Şanlıurfa Bahçeşehir Koleji kentte bir ilke imza attı. Daha öncesinde de bir çok ilke imza atan Kolej,  Şanlıurfa’da  ilk kez 26 Eylül Dil Bayramını kutladı.

Kendi bünyesinde bulunan konferans solunda Dil bayramını kutlayan Bahçeşehir Koleji bu kapsamda çeşitli etkinlikler düzenledi. Öğrencilerine dil ile ilgili bilgi veren Kolej, öğrencilerine Aşık Sefai’den mini bir konser düzenledi. Aşık Sefai’nin çalıp seslendiği halk türküleriyle coşan öğrencilerin sevinç ve mutlulukları gözlerinden okundu.

Düzenlenen kutlamada öğretmen ve yönetici kadrosu hazır bulundu. Kutlamaları organize eden Kolejin Türkçe Zümre Başkanı Zeynel Pehlevan, bu etkinliğin Urfa’da bir ilk olduğunu söyledi. Pehlevan, “ Öncelikle tüm halkların dil bayramını kutluyorum. Biz Bahçeşehir Koleji olarak bu etkinliği düzenledik. Her yıl kentimizde çeşitli okullarda sessiz bir şekilde kutlanıyordu. Biz bunun daha detaylı kutlanması gerektiğini düşündük. Ve öğrencilerimize Dil bayramı ile ilgili çeşitli slaytlar hazırladık. Bununla da kalmadık. Urfamızın Kısaslı halk ozanlarından Aşık Sefai’yi getirdik. Öğrencilerimize türkülerimizden birçok güzel eserler seslendirdi. Bu etkinliklerde bizleri yalnız bırakmayan tüm öğretme ve yöneticilerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kolejin Türkçe öğretmenlerinden Şulenur Manuş, Okullarının bu tip etkinliklere çok değer verdiğini altını çizerek, “En son düzenlediğimiz Dil bayramı etkinliği bizim için çok önemliydi. Çünkü Urfa’da ilk defa kapsamlı olarak bir Dil bayramı etkinliği düzenlendi. Bu sebeple bu etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlara teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Türkçe’nin dünyada en çok konuşulan 5’inci dil olduğunu söyleyen kolej öğretmenlerinden Tuğba Demirel Artan, “ Dil Bayramının okulumuzda etkinliklerle kutlanması sevindirici çünkü Türkçemiz çok güzel bir dil ama gelin görün ki her gün dilimize farklı kelimler karıştırılıyor. Ve bu yüzden dilimiz gittikçe yozlaşıyor. Bizim dilimize sahip çıkmamız gerekiyor. O yüzden böylesi bayramların kutlanması ve hatırlanması gerekir.” Dedi.

Bahçeşehir Koleji Müdür Yardımcısı Pınar Kalender ise okullarının Urfa’da birçok önemli etkinlik düzenlediğini ve birçok kez kentte ilk olma özelliği taşıdığını kaydetti. Kalender, “Biz Dil bayramın da Urfamızda bu kadar sönük kutlamasını istemdik bu yüzden kapsamlı bir program hazırladık. Be sebeple tüm halkımızın dil bayramını kutluyoruz. Etkinlikte emeği geçen tüm öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Düzenlenen etkinliğin ardından Dil Bayramı kapsamında konser veren Aşık Sefai’ye öğretmen ve öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 17:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
EYLÜL UZUN
EYLÜL UZUN - 5 yıl Önce

Bende Şanlıurfa Bahçeşehir kolejinde okuyorum ve okulumean çok memnunum arkadaşlarımı ve öğretmenlerimi çok seviyorum sizde Bahçeşehir kolejini deneyine beğenirsiniz

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142