Klaus Schmidt’in eşi Urfa'da saldırıya uğradı

Klaus Schmidt’in eşi Urfa'da saldırıya uğradı
banner206

Tarihi sıfır noktası olarak nitelendirilen Göbeklitepe’nin ortaya çıkmasında büyük emekleri olan Alman Arkeolog Klaus Schmidt’in Eşi Çiğdem Köksal Schmidt, Şanlıurfa’da öldüresiye darp edildi.

20 yılı aşkın süre başkanlığını yapan eşi Klaus Schmidt ile birlikte Göbeklitepe'ye büyük emek veren Çiğdem Köksal Schmidt, iddiaya göre komşusu Özge D.’nin saldırısına uğradı. Demir çubukla saldırıya uğrayarak, öldüresiye dövüşen Schmidt, hastaneye giderek tedavi gördü. Darp raporu da alan Schmidt, Eyyübiye Polis Merkezine giderek, Özge D. hakkında şikâyetçi oldu. Olayın Schmidt’in sokakta bulup sahiplendiği köpeğin, komşusunun süs köpeğini ısırmasından dolayı kaynaklandığı iddia edildi.

                                                                                    

“ÖLDÜRECEĞİM SENİ DİYORDU”

Saldırıya uğrayan Çiğdem Köksal Schmidt, olayı şu sözlerle anlattı:

Dün gece Urfa’da fiziki saldırıya uğradım. Bir sene önce sokaktan sahiplendiğim köpeğim kendi küçük cins köpeğini ısırdı diye günlerdir beni taciz eden, yanlış beyanlarla köpeğimi belediye ekipleri tarafından aldırtmaya çalışan ‘ komşu ‘ kadın dün gece beni yine şikayet etti, karakolda uzun süren ifade verme sürecinden sonra sabaha karşı evime döndüğümde, sokakta tekrar karşılaştım. Birbuçuk metre uzunluğunda demir bir sopayı pusu kurmuş gibi birdenbire ortaya çıkarıp beni yerde hareketsiz hale getirdi, başımı defalarca kaldırım taşlarına vurdu, iki defa bayılır gibi oldum, kendime geldiğimde sesim çıktığı kadar çığlık attım. Bu sırada hep , bak kimse sesini duymuyor, kimsenin umurunda değilsin, köpeğin bile duymuyor ,öldüreceğim seni diyordu. Yine güçsüzleştiğimde, demir sopası ile birlikte sırıtarak kapısını hırsla çarptı, kapattı. Ayağa kalkmaya çalışırken önceki çığlıklarımı umursamayan komşulardan biri evin duvarından aşağı bakarak küfür etti, gidin başka yerde bağırın dedi. Başımın iki tarafında ödem ve kulaklarımda kan, kaşımda şişkinlik ile yürüyerek Balıklıgöl karakoluna gidip ifade verdim. Hastaneye gidip darp raporu aldım, tomagrafi çekildi. Evimin anahtarı tüm bu olaylar sırasında bu şahıs tarafından gasp edildi. Diğer bir komşunun evinden duvardan atlayarak evime girdim. Bunun için yardım istediğim bir başka komşu önce uyuyor çocuklar dedi, sonra evde yoklar dedi.

Buyurun size komşuluk hikâyesi. Romantikleştirmeye, güzelleştirmeye uğraşğımız komşuluk ilişkileri. Karakolda ilk ifade sırasında bu kadının uzaktan sesini duyuyordum, kendisi burada tanındığı için bunu kullanıyor gibi şeyler söylüyordu benim için. O kadar da tanınmıyorum ve böyle bir şeyi kullanmayı da bilmem. Bu ilk örnek olsun, bunu okuyan varsa Özge D.isimli şahsı ifşa ediyorum, beni darp eden, tehdit eden kişidir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142