Urfa'daki o 2 kaymakama bakın ne oldu

Urfa'daki o 2 kaymakama bakın ne oldu
banner206
672 ve 673 isimli ihraçları içeren Kanun hükmünde kararname ile şu an tutuklu olan Birecik ilçe kaymakamı Deniz Zeyrek ile yine tutuklu olan Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer tamamen meslekten ihraç edildiler.

 

Yeni KHK ile ihraç edilenler hiç bir şekide bir daha kamu görevine dönemeyecekler.

 

"Bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekler"

 

KHK’nın birinci fıkrası gereğince kamu görevinden, Emniyet Genel Müdürlüğü'nden, Jandarma Genel Komutanlığı'ndan ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan çıkarılan kişilerin, mahkumiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alındığı ve bu kişilerin görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmeyecekleri, bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemeyecekleri, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemeyecekleri, bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılacağı bildirildi.

 

Bu kişilerin silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgelerinin ve pilot lisanslarının iptal edileceği ve bu kişilerin oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından 15 gün içinde tahliye edileceği belirtildi.

 

Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamayacak ve haklarında ilgili bakanlık ve kurumlarca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulacak, ayrıca bu bildirim üzerine ilgili pasaport birimlerince pasaportları iptal edilecek. Kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamayacak. Kamu ile ilişkisi kesilenler arasında, 24 merkez valisi de yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2016, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142