Hakkari'de saat 19.37'de 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Yüksekova olan deprem, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Yine aynı bölgede, saat 19.52'de 3,5 ve saat 20.06'da ise 4,5 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi. Peş peşe sarsıntıların ardından sokağa çıkan vatandaşlar, ateş yakarak ısınmaya çalıştı. Korkudan evlerine giremeyen birçok vatandaş, geceyi sokakta geçiriyor.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, saat 19.37'de 4,4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Saat 19.52'de ise yine aynı bölgede 3,5 ve saat 20.06'da ise 4,5 büyüklüğünde iki deprem daha oldu.

HAKKARİ'DE 4,4 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Hakkari'de peş peşe 3 deprem meydana geldi. AFAD'ın X'teki resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda 4,4 büyüklüğündeki depremin, saat 19.37'de yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleştiği bildirildi.

AYNI BÖLGEDE İKİ DEPREM DAHA MEYDANA GELDİ

Saat 19.52'de merkez üssü Yüksekova olan 3,5 ve saat 20.06'da ise 4,5 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi.

HAKKARİ VALİLİĞİ: OLUMSUZ DURUM YOK

Hakkari Valiliğince, sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "İlimiz Yüksekova ilçesi merkezli 4,4 büyüklüğünde meydana gelen depremle ilgili olarak şu ana kadar 112 başta olmak üzere ilgili birimlere ulaşan bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Başta kolluk birimleri olmak üzere diğer idari birimler hem muhtarlarımızla görüşerek hem de alanda tarama yaparak olumsuz olup olmadığı hususunu takip etmektedirler. Tüm hemşerilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz." denildi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Yüksekova'da meydana gelen 4,4 büyüklüğündeki depremin ardından şu ana dek herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmamıştır. Gelişmeleri yakinen takip ediyoruz. Allah, ülkemizi ve milletimizi tüm afetlerden korusun." ifadelerini kullandı.

VATANDAŞLAR KORKUDAN SOKAĞA DÖKÜLDÜ

Şimdiye kadar herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı kentte vatandaşlar korkudan sokağa döküldü.

Araç sahipleri akaryakıt istasyonlarına koşarken, bazı vatandaşlar ise dışarıda yaktıkları ateş başında bekleyişlerini sürdürüyor.

Diyarbakır ve Mardin'de Can kaybı arttı.. Diyarbakır ve Mardin'de Can kaybı arttı..

Hakkari'nin Dağgöl ve Berçelan mahalleleri ile birçok mahallede ise kendilerini sokağa atan bazı vatandaşlar dışarıda ateş yakarak ısınmaya çalışıyorlar.