Haliliye'de ihtiyaç sahiplerine Aşure ikram edildi

Haliliye'de ihtiyaç sahiplerine Aşure ikram edildi
banner206
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ile Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Haliliye Belediyesi bünyesinde hizmet veren aşevini ziyaret ederek, Muharrem ayı dolayısıyla ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere hazırlanan aşure ikramına katıldılar.

Haliliye Belediyesi ‘gönül belediyeciliği’ doğrultusunda hizmetleri ile vatandaşların yanında olmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren aşevi ihtiyaç sahibi ailelere günlük sıcak yemek dağıtımına devam ediyor. Muharrem ayı dolayısıyla aşure ikramında da bulunan aşevini Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ziyaret etti. Başkanlar aşevinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı. İkili ardından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmak üzere hazırlanan aşure ikramına katıldı.
Burada açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, Haliliye Belediyesi bünyesinde hizmet veren aşevinin ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olmaya devam ettiğini belirterek şunları söyledi:
“Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül ile birlikte aşevimizi ziyaret ettik. Burada günde 2 binin üzerinde aileye yemek dağıtımı icra ediliyor. Bizzat evlere teslim ediliyor. Değerli Başkanımızda konu ile ilgili fikirlerini beyan ettiler. Konu ile ilgili destek vereceklerini ifade ettiler. Bizlerde Haliliye Belediyesi olarak birlik ve beraberlik içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise, Haliliye Belediyesine hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek şu ifadelere yer verdi:
“Muharrem ayı dolayısıyla Haliliye Belediyemiz aşure yapmış. Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Aşure bizim geleneğimizde önemli bir yer tutmaktadır. Bunlar yapıldığında konu komşuya dağıtılıyor ama Haliliye Belediyemiz bütün şehre dağıtıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz.”

İki Başkan buradaki incelemelerin ardından sosyal yardım tesislerinden ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142