Tarihi gemişiyle dünyaya nam salan Şanlıurfa'nın en büyük eğitim alanı olan Harran Üniversitesi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Harran Üniversitesi bünyesinde bulunan mevcuttaki yüksekokul fakülteye dönüştürüldü.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir Güllüoğlu'nün girişimleri sonuç verdi.

Urfa’da minikler mezuniyet heyecanı yaşadı Urfa’da minikler mezuniyet heyecanı yaşadı

Rektörlük görevine getirildiği günden bu yana üniversiteye birçok alanda somut ve soyut başarılı hizmetler getirilmesinde emek harcayan Rektör Prof. Tahir Güllüoğlu, girişimde bulunduğu bir projenin daha hayata geçmesine katkıda bulundu.

Harran Üniversitesi bünyesinde yer alan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oluru Fakülteye dönüştürüldü.

Artık bu bölümün bir müdürü değil Dekanı olacak.

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tahir Güllüoğlu, yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Üniversitemizin akademik anlamdaki gelişimini aralıksız olarak sürdüreceğiz. Bilimsel çalışmalarımızı her geçen gün daha ileri seviyelere taşıyoruz. Turizm Fakültemizin öncülüğünde yapılacak akademik çalışmaların kadim uygarlıklara ev sahipliği etmiş şehrimizin turizm potansiyeline katkı sağlayacağına inanıyorum. Ayrıca kurulan fakültemiz sayesinde hem eğitim kalitemiz artacak hem de başarılı öğrenciler için daha cazip hale gelecektir. Emeği geçen tüm yetkililere üniversitemiz adına çok teşekkür ederim. Turizm Fakültemizin ülkemize ve Şanlıurfa’mıza hayırlı olmasını diliyorum”