Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali’nde Besmele-i Şerif Temalı Hat Eserleri Sergileniyor

Albayrak Grubu’nun 10 yıldır bir gelenek hâlinde sürdürdüğü Hat Eserleri Sergisi, Şanlıurfa Kültür Yolu Festivali’nde ziyaretçilere sunuldu. 

Başkan Gülpınar bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaştı Başkan Gülpınar bayram namazı sonrası vatandaşlarla bayramlaştı

I M G 7448

Türkiye Kültür Yolu Festivali coşkusu Şanlıurfa’da başladı. Festival kapsamında Albayrak Grubu Hat Eserleri Koleksiyonu Sergisi, sanatseverlerle buluştu. “Besmele-i Şerif” temasında hazırlanan geleneksel hat sergisinin açılışı dün Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımıyla gerçekleşti.

Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen Sergi, 2 Haziran tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.

Albayrak Grubu’nun 10 yıldır sürdürdüğü ve her sene farklı bir konunun ele alındığı Hat Eserleri Sergisi’nde bu yılın teması “Besmele-i Şerif” oldu. Arkeoloji Müzesi’nde sergilenen Albayrak Hat Eserleri Sergisi, günümüz usta hattatlarının titiz çalışmalarıyla ortaya çıkan eserlerden oluşuyor. 13 hat sanatçısının çalışmalarının yer aldığı sergi, Şanlıurfalılar tarafından da ilgiyle karşılandı. 

Besmele-i Şerif Sergisi, Şanlıurfa’dan sonra; Kültür Yolu Festivali’nin Samsun, Trabzon, Van, Nevşehir, Erzurum, Çanakkale ve Gaziantep duraklarına da misafir olacak.