Bu zabıtalar diğerlerinden farklı!...

Bu zabıtalar diğerlerinden farklı!...
banner206
 Tarih ve inanç turizmiyle Türkiye'nin en önemli şehirlerinden olan Şanlıurfa'da turizme yönelik çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi Turizm zabıtasını kurdu. Başkan Çiftçi: "Turizm zabıtalarımız tüm unsurlarıyla, kıyafet ve araçlarıyla turizm mekanlarına uygun bir şekilde hizmet edecekler" dedi.
Göbeklitepe, Halilü'r Rahman, Harran, Halfeti, Mozaikler gibi tarihi ve inanç turizmi bakımında zenginlikleriyle adeta açık hava müzesi olan Şanlıurfa'nın tanıtılması ilgili birimleriyle çalışmalar yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi turizm bölgesi için bir adım daha atarak Turizm Zabıtasını kurdu. 

Şanlıurfa'nın bir çok unsuruyla görülmesi gerek bir il olduğunu belirten Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Çiftçi: "Haleplibahçe havzası, Kızılkoyun, Kale Eteği, Halilü'r Rahman Bölgesi, tarihi kapalı çarşı bölgesi, Haşimiye, Kültür ve sanat sokağımız, Kent ve arkeolojik müzelerimiz bir bütün olarak turizm bölgesidir. Buranın düzeni, nizamı, esnafın uyacağı kuralları ve gelen insanların burada rahat yaşayabilmeleri için turizm zabıta birimi kurduk. Turizm zabıtalarımız artık tüm unsurlarıyla, kıyafet ve araçlarıyla turizm mekanlarına uygun bir şekilde hizmet edecekler ve işlem yapacaklar. Bunun yanında yine havza yönetimi, buranın güvenliğini sağlayabilmesi için emniyet güçlerimiz burada bir çalışma yapıyorlar. Bunun yanında özel güvenlik anlamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin finanse ettiği güvenlik hizmetini daha da kontrollü bir şekilde bu bölgede çalışmayı sürdüreceğiz. Şanlıurfa'ya gelen vatandaşlarımız tarihi bölgelerde daha düzenli ve daha güvenlikli bir şekilde gezmelerini sağlamak istiyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2017, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142