Title of a News Article

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan flaş açıklama!

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan flaş açıklama!
banner206

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan açıklama göre, "2020 hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için adayların kura ve kayıt hakları 2021 için de devam etmektedir. Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri yapılamayacaktır" ifadeleri kullanıldı.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla beraber, 'umre ziyaretleri başlayacak mı' sorusu merak ediliyordu. Konuyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı beklenen açıklamayı yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan son dakika açıklamasına göre: 

"2021 yılı hac ve umre ibadetleriyle ilgili vatandaşlarımızdan gelen yoğun sorular üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

2020 yılı hac ibadeti Kovid-19 salgını nedeniyle yapılamadığı için hacı adaylarının kura ve kayıt hakları 2021 yılı için de devam etmektedir.

Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanlığı ile 2021 yılı hac ibadetine ilişkin görüşmeler sürmektedir. Görüşmeler neticesinde alınacak kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Ayrıca Suudi Arabistan'ın normalleşme sürecini Ramazan Bayramı sonrasına ertelemesi nedeniyle ülkemizden umre ziyaretleri de yapılamayacaktır.

Vatandaşlarımız, hac ve umre hizmetleri ile ilgili 0 850 260 13 13 numara aracılığı ile İletişim Merkezimizden bilgi alabilirler."

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2021, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142