Title of a News Article

Erdoğan İbo'dan kimleri sordu?

.

Erdoğan İbo'dan kimleri  sordu?
banner206
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Trabyada'ki Huber Köşkü'nde sanatçı ve sporcularla iftar yemeğinde bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan İspanya maçında tiribünlerin protesto ettiği Arda Turan'a sahip çıktı. Şanlıurfalısanatçı İbrahim Tatlıses'den Urfa'yı sordu. Erdoğan, Tatlıses ile birlikte yakın bir süre içerisinde Şanlıurfa'ya gitmeyi teklif ettiği öğrenildi. 
Erdoğan, ''Bu kardeşimiz dünyanın en büyük takımlarından birine alınmış. Peki utan mıyor musunuz İspanyollar geliyor bizim sporcumuzu kucaklıyor alkışlıyor. Diğer taraftan başarıları ile ün salmış Milli takımımızın hocasına yapılanlar da edepsizliktir.'' dedi. 
İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:

Ülkemizde adeta kendi ülkesine, kendi milletine husumet içinde olan ve kendilerine sanatçı diyen, aydın diyen bir kesimin de var olduğunu üzüntüyle görüyoruz. Hatta bu kesim, sanat ve spor camiasının önemli bir bölümünü de baskısı ve tasallutu altında tutuyor. Bunların gözlerini öylesine bir nefret bürümüş ki milli ve yerli duruş sahibi sanatçılarımızı, sırf bu onurlu tavırlarından dolayı linç etmeye kalkıyorlar.

Teröristlere destek verirken çok cesur ve istekli olan bu kesim, konu ülkenin ve milletin birliği, beraberliği, kardeşliği olduğunda, hemen işi slogana ve yalana döküyorlar. Bu tavrın sanatla, sanatçılıkla bir ilgisi yoktur.

TALİHSİZLİK DİYORUM

Doğrusu ben bu ülkenin bir cumhurbaşkanı olarak buna çok üzüldüğümü açık ve net söylemek isterim. Milli takımımız Avrupa Şampiyonası'nda. Ve bu Avrupa Şampiyonası esasında, ben buna tabii ki bir yerde de talihsizlik diyorum. Farklı yaklaşımlar olabilir, herkesin düşüncesi saygındır. İlk iki maçta takımız ne yazık ki üst üste iki mağlubiyet aldı.

PEKİ UTANMIYOR MUSUNUZ

İkinci maçta tribünlerden bugüne kadar göklere çıkardığımız takım kaptanımıza karşı yapılan tezahüratları ben hiçbir şeyle izah edemiyorum. Bugüne kadar, bunca zamandır, bu evladımız, bu kardeşimiz bu milli takımda oynamış, hep takdir etmişiz, hep alkışlamışız.

Yani bir anda ne oluyor da 'dışarı çık' diye bu tür tezahüratlar, yuhlamalar vesaire. Peki utanmıyor musunuz ya? Öbür tarafta İspanyol geliyor, sarılıp kucaklayıp Barcelona'daki arkadaşını, Atletico Madrid'deki arkadaşını orada teskin etmeye çalışıyor. Ve siz orada yuhalıyorsunuz.

''DÜNYANIN EN GÜÇLÜLERİNİN NELER YAŞADIĞINI GÖRÜYORUZ''

Fatih Terim ve kızına sosyal medyada yapılanların kabul edilemez olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öbür tarafta bakıyorsunuz, bugüne kadar başarılarıyla övdüğümüz bir teknik direktöre ve onun kızına ve açık konuşuyorum hamile olan kızına sosyal medyada yapılanları, ben bir baba olarak asla kabul edemem. Bunlar çok ciddi edepsizliktir, terbiyesizliktir.

Bu milletin ne kültüründe vardır, ne ahlak anlayışında vardır, ne edebinde vardır. Böyle birşey yoktur, böyle birşey olamaz. Sporda galibiyet ile mağlubiyet eşittir. Bunu böyle bileceksin, yeri gelir galibiyetler arka arkaya gelir ama mağlubiyet de gelir. Dünyanın en güçlülerinin neler yaşadığını görüyoruz." şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2016, 00:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195