Urfa'da Dünya ölçekli toplantı...

Urfa'da Dünya ölçekli toplantı...
banner206
İl Sağlık Müdürlüğü ve Harran Üniversitesi işbirliği ile Harran Üniversitesi toplantı salonunda Sağlık turizmi ve Şanlıurfa konulu konferans düzenlendi.
Konferans’a ‘UASTED’(Uluslararası Antalya Sağlık Turizmi ve Eğitim Derneği) Başkanı Tursaf kurulu üyesi MEDTİS(Medikal Tourism Islamic Councıl) düzenleme kurulu başkanı Dr. Mehmet KANPOLAT, ALSTUD (Alanya Sağlık Turizmi Derneği)Dernek başkanı Yrd. ve TURSAF Genel Sekreteri Ahmet GİRGİN, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Himmet DURGUT, Sağlık hizmetleri Başkan Yrd. Dr. Nadide ESMA UĞURLU, Harran Ünv. Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. M. Akif ALTAY, Diyarbakır’dan Dicle Ünv. Hast. Başhekim Yrd. İsmail YILDIZ, öğretim görevlisi Mehmet FİDAN ve çok sayıda idareci katıldı.
Açılış Konuşmalarını Yapan İl Sağlık Müdürü
 Op. Dr. Himmet DURGUT Şanlıurfa için Sağlık Turizminin önemini vurgularken üretilen kaliteli sağlık hizmetini mutlaka uluslararası pazarda hak ettiği yeri almalı dedi.
Bunun için bu tür toplantılar ve programlar yaparak ilimiz ve bölgemizde Sağlık turizmi konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz dedi.
 Daha sonra kürsüye çıkan MEDTİS (Medikal Tourism Islamic Councıl) düzenleme kurulu başkanı Dr. Mehmet KANPOLAT Sağlık turizminde yaşanan sıkıntıları aşma konusunda STK’ların ve tanıtımın önemini vurguladı.
 Son konuşmacı olarak ALSTUD (Alanya Sağlık turizmi derneği) Dernek Başkanı Yrd. Ve TURSAF Genel Sekreteri Ahmet GİRGİN 7-11 Kasım Tarihleri arasında   Antalya’da düzenlenecek olan ‘Uluslararası İslam Dünyası Sağlık Turizmi Konseyi’ MEDTİS 2018 ile ilgili bilgi verdi.
Himmet Durgut

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2018, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142