Beyazgül ödülünü Erdoğan'ın elinden aldı

Beyazgül ödülünü Erdoğan'ın elinden aldı
banner206
banner279

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ankara'da bu yıl ikincisi düzenlenen Tam Bana Göre Festivali’ne adeta damga vurdu. Başkan Beyazgül Tesisleşme ve Gençlik Hareketi Proje Ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı. Başkan Beyazgül ödülü tüm Şanlıurfalılara armağan etti.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından Başkent Ankara'da bu yıl ikincisi düzenlenen “Tam Bana Göre Festivali” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla başladı. Festivalde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Tesisleşme ve Gençlik Hareketi Proje Ödülüne layık görüldü.

Türkiye'nin en büyük gençlik festivali olma özelliği taşıyan “Tam Bana Göre Festivali”

Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde yoğun katılımla başladı. Açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirdiği festivalde AK Parti Belediyeleri stantlar kurarak çeşitli etkinlikler düzenledi.

20,4 yaş ortalamasıyla Türkiye’nin en genç nüfus oranına sahip şehri Şanlıurfa’ya gençliğin şehrine yakışır ödülü kazandıran, gençliğin başkanı Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, “Tesisleşme ve Gençlik Hareketi Proje Ödülünü” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Festival alanında gençlerin yoğun ilgisiyle karşılanan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, gençlerle dart oynamayı da ihmal etmedi.

Resim önizlemesi

BAŞKAN BEYAZGÜL, “BU ÖDÜL ŞANLIURFA’YA ARMAĞAN OLSUN”

Şanlıurfa’nın gençliğin şehri olduğunu ifade eden Başkan Beyazgül tevdi edilen ödülü Şanlıurfa adına aldığını ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Başkan Beyazgül, “ Bu ödül Şanlıurfa adına bir iftihar vesilesidir. Şanlıurfalı hemşehrilerim adına bu ödülü Cumhurbaşkanımızdan almış oldum. Şanlıurfa gençliğine de teşekkür ediyorum. Gerçekten Şanlıurfa’da güzel bir gençlik hareketi var. Güzel bir enerji var. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de bu duruma öncülük ediyoruz. Şanlıurfa’da biz göreve gelmeden önce spor salonlarının sayısı ikiydi biz bu sayıyı 47 artırarak 49’a çıkardık. Gençlik merkezi sayımız 3’tü biz 20’ye çıkardık. Açık ve kapalı yüzme havuzları ve kütüphanelerimizle birlikte bizim dönemimizde gençlik üzerine yapmış olduğumuz tesis sayısı 100’dür. İşte bu nedenle tesisleşmede bu ödüle layık görüldük. Gençlerimiz Şanlıurfa’da sürekli aktivite içerisindeler. Gençlerimiz çeşitli branşlarda ulusal ve uluslararası 78 madalya aldılar. Bu madalyaların sayısı önümüzdeki günlerde çokça artacak. Çünkü gençlerimizin kabiliyetlerini görüyoruz ve o yeteneklerini ortaya çıkarıyoruz. Gençlerimiz de Şanlıurfa’ya madalyalarla ve başarılarla dönüyorlar. Şanlıurfa’nın potansiyeli çok güçlüdür. Şanlıurfa aynı zamanda bilimin de şehridir. Şanlıurfa tarihin, turizmin, kültürün şehridir.” Diye konuştu.

Müzik dinletileri, konserler, genç sanatçıların sahneleri, tiyatro, sinema ve e-spor etkinlikleri gibi birçok dalda faaliyetin bulunduğu festival gençlerin Ankara’daki buluşma adresi oldu. Tam Bana Göre Festivali 9 Ekim 2022 Pazar gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

Resim önizlemesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142