AK Parti bakın adaylar için ne yaptı?

AK Parti bakın adaylar için ne yaptı?
banner206

 AK Parti, yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları için "A'dan Z'ye" kılavuz hazırladı. Nasıl oy isteyecekleri anlatıldı.

Ak Parti, yerel seçimler öncesi belediye başkan adayları için "A'dan Z'ye" kılavuz hazırladı. Kitap halinde bastırılarak adaylara gönderilecek 43 maddelik kılavuzda öne çıkan bazı başlıklar özetle şöyle:

 

SEÇMENDEN NASIL OY İSTEYECEKLER?

KİBARLIK: Seçmenlere mesaj iletilirken kararlı olunmalı, bu kararlılık nazik ve kibar bir şekilde iletilmeli.

KIYAFET: Adaylar, katılacakları aktivitelere göre kıyafet belirlemeli, mevsim şartlarına uygun kıyafetler seçmelir.

DANIŞMAN: Danışmanlar sevecen olmalı, iletişim dilini iyi bilmeli.

SABIR: Seçmenle hiçbir şekilde tartışmaya girilmemeli ve adaylar mümkün olduğu kadar sabır ve güler yüzle seçmene yaklaşmalı. Diğer partilerin adaylarını kötülememeli.

GENÇLER: Gençle, esnaf ve işçiyle kendilerini ilgilendiren konularda ayrı sohbet edilmeli. Gençlerle spor aktivitelerine katılınmalı.

SEÇMEN: Adaylar, propaganda sırasında tanıdığı insanlara mutlaka adıyla hitap etmeli, sıcak, saygılı ve güler yüzlü davranmalı.

FOTOĞRAF: Kampanyada kullanılacak fotoğraflarda koyu renk takım elbise ve uygun renkli kravat olmalı.

ÇEVRE: Plastik ve naylon gibi malzemeler yerine kağıt ve bez gibi geri kazanılabilir maddeler kullanılmalı. Görüntü, ses ve gürültü kirliliği yapılmamalı. Ak Parti, çevreye duyarlı bir seçim kampanyası yürütmeli.

SLOGAN: Ak Parti adaylarının, seçimlerde kullanacağı slogan ve materyaller, genel merkezin kullanılmasına müsaade ettiği dokümanlardan oluşmalı. Hiçbir Ak Parti adayı ve teşkilatı, kendi hazırladığı metin ya da sloganları kullanmamalı.

MÜZİK: Partinin belirlediği müzik ve CD'ler dışında herhangi bir sanatçının parçası kullanılmamalı. Okul, hastane, ibadethane gibi yerlerin çevresinde müzik çalınmamalı.

GİDİN: Adaylar, hiçbir ayrım gözetmeden toplumun tüm kesimleriyle diyaloga girmeli. Düğün, toplantı ve cenaze törenlerine mutlaka gidilmeli.

TARTIŞMA: Sosyal medya manipülasyona açık olduğundan, adaylar sosyal ve dijital medya mecralarını kullanırken kılavuzdaki ilgili açıklamalara dikkat etmeli, seçmenle asla tartışmaya girmemeli. Adaylar, güncel bilgileri seçmenle paylaşmalı, seçmenlerin sorularını cevapsız bırakmamalı.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142