Title of a News Article

Değişim Urfa'ya da yansıdı

Değişim Urfa'ya da yansıdı
banner206
banner279

AK Parti Genel Merkezi 7. olağan kongresi bugün yapıldı. Büyük değişimin yaşanacağı söylentileri yayımlanan MKYK listesiyle doğrulandı. Bu liste Şanlıurfa'ya yansımış oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tekrar genel Başkanı seçildiği AK Parti 7. olağan kongresi bugün Ankara spor salonunda gerçekleşti. 

Cumhurbaşkanı AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Merkez Karar Yürütme Kurulu MKYK yani A takımı listesi belli oldu. 75 asil 35 yedek üyeden oluşan MKYK listesi açıklandı. Listede birçok yeni isim olduğu görüldü. A takımında Urfalı 2 isim vardı yeni listeyle birlikte bu sayı 3'e çıktı. İbrahim Halil Yıldız ve Vildan Polat'ın yanı sıra listeye giren yeni bir isim AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar oldu. Vildan Polat bu kez asil listede değil yedek kadro da yer aldı. 

MEHMET KASIM GÜLPINAR KİMDİR?

20 Eylül 1969 Şanlıurfa Siverek'te doğdu. Babasının adı, Eyyüp Cenap, annesinin adı Asuman'dır. Kamu Görevlisi; Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi. TÖMER'de öğretmenlik yaptı. Dış Ticaret Müsteşarlığı İGEME'de Mütercim olarak çalıştı. Özel bir TV kanalında Diplomasi Muhabirliği yaptı. Devlet Bakanlığında Özel Kalem Müdürlüğü ve Siyasi Danışmanlık. Sanayi ve Ticaret Bakanlığında Siyasi Danışmanlık görevlerinde bulundu.

24. Dönem AK Parti Şanlıurfa'dan Milletvekili seçildi. Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeliği, Akdeniz İçin Birlik Parlamenter Asamblesi (AİBPA) Türk Grubu Üyeliği, Türkiye-Fransa Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanlığı, AB Uyum Komisyonu Üyeliği, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) üyeliği, Dışişleri Komisyonu Üyeliği ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyeliği görevlerinde bulundu.

25. ve 26. Dönem AK Parti Şanlıurfa Milletvekili seçildi. 26. Dönem AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Karma Parlamento Komisyonu üyesi. Türkiye- Romanya Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı görevlerinde bulundu.

AB Uyum Komisyonu Başkanı ve Türkiye-Fransa Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı.Fransa Cumhurbaşkanı tarafından Legion d Honneur nişanı ile taltif edilmiştir.

Çok iyi düzeyde Fransızca, İngilizce ve Kürtçe, iyi düzeyde Arapça ve Farsça bilen Gülpınar,evli ve 3 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2021, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner142