Title of a News Article

Oğuz, Urfa'nın gururu oldu

Oğuz, Urfa'nın gururu oldu
banner206

İsveç'in Jönköping kentinde düzenlenen Muay Thai Dünya Şampiyonası'nda, Türk Milli Takımı'nda yer alan Şanlıurfalı, 20 yaşındaki Yıldırım Oğuz şampiyon oldu.

Uluslararası Muay Thai Federasyonu tarafından düzenlenen Muay Thai Dünya Şampiyonası'nda, Türk Milli Takımı'nda yer alan Yıldırım Oğuz müsabakalarda mutlu sona ulaştı. Haliliye Belediyesi sporcusu Oğuz'un bu başarısı Şanlıurfa'da heyecan yarattı. Daha önce de Samsun'da düzenlenen Türkiye Kick Boks Şampiyonası'nda ikinciliği bulunan Oğuz, 15 yaşından bu yana Muay Thai sporu yaptığını ifade etti.

 

İNŞAATTAN DÜNYA ŞAMPİYONLUĞUNA

İsveç'ten Şanlıurfa'ya dünya şampiyonu olarak dönmenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Oğuz, her gün ortalama 5-6 saat antrenman yaptığını söyledi. 5 yıl içerisinde üst üste başarılara imza atan Oğuz, "Ben bu spora başlamadan önce inşatlarda yevmiye ile çalışan bir işçiydim. Dövüş sporlarına ilgim vardı. Burada hocalarım benimle çok iyi ilgilendi. Türkiye'de düzenlenen birçok müsabakaya katılarak derece elde ettim. İnşaatlarda çalışırken hep günün birinde dünya şampiyonu olacağımı hayal ediyordum. Bugün dünya şampiyonuyum, hayalime kavuştuğum için çok mutluyum. Benden sonra gelecek gençler de çok çalışıp dünya şampiyonu olabilir. Yeter ki insan istesin, başaramayacağı hiçbir şey yoktur" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2016, 01:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195