Başkan Beyazgül’den ‘’Tek Sevdamız Şanlıurfa’’

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde SanatDer Sanatçılarının bir araya gelerek hazırladıkları yağlı boya resim sergisi açıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tek sevdalarının Şanlıurfa olduğunu söyledi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde SanatDer Sanatçılarının bir araya gelerek hazırladıkları 5. Karma yağlı boya resim sergisi sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Piazza AVM’de düzenlenen serginin açılışına Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç ile sanatçılar katıldı.

Korkut Polat'tan Kurban Bayramı mesajı... Korkut Polat'tan Kurban Bayramı mesajı...

Başkan Beyazgül, ‘’Şanlıurfa’yı Dünyaya Tanıtacağız’’

Kentteki tarihi ve kültürel güzellikleri dünyaya tanıtacaklarını anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ‘’12 Bin yıllık bir geçmişe sahibiz. 12 Bin yıllık geçmişi olan bu şehirde her şey var. Hanımlar evde yemekler yapıyorlar en güzelini yapıyorlar. Dünyada biz rakip tanımıyoruz. Gastronomi için de başvuracağız. Güzel yemeklerimizi bütün dünyaya tanıtacağız. Ressamlarımızın yaptıkları resimlere hayran kaldım. Başka şehirlerde de ressamlar var ama bizim ressamlarımız çok güzel resim yapıyorlar. Bir sanatı icra ediyorlar. Sanat farklı bir şey herkes sanatçı olabilir ama sanatkar olmak Allah vergisidir. Şanlıurfa aynı zamanda bir müzik şehridir. Kentte herkesin sesi çok güzel ve herkes böyle nota ile türkülerini seslendirir. Nereye giderseniz gidin her yerde bir Kazancı Bedih dinleyen oluyor. Şanlıurfa bir kültür şehri, Kültürü, ressamı, sanatı, Gastromonisi var, dostluğu ve sohbeti var, Sıra gecesi var ve bu şehir yaşanabilir bir şehirdir. Göreve geldiğimiz günden bu güne aşık olduğumuz bu şehri ışıl ışıl yaptık. Kızılkoyun, Atatürk Bulvarı, Belediye Parkı ve Kızılay Parkı ile Kale arkasını açarak kenti ileriye götürdük. Bizim sevdamız Şanlıurfa’dır ve bu sevda güzel bir sevdadır’’ dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ile Kent Konseyi Başkanı Adil Saraç, Şanlıurfa’nın bir tarih ve Kültür şehri olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Başkan Beyazgül, yağlı boya resim sergisini gezerek yapılan çalışmalar hakkında sanatçılardan bilgi aldı. Sergi, 5 Kasım’a kadar Piazza AVM’de açık kalacak.