Urfa'nın 2 ürünüyle ilgili olağan toplantı! Urfa'nın 2 ürünüyle ilgili olağan toplantı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Danışma Kurulu'na Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar katıldı. Eyyüpoğlu ve İpar, danışma kurulunda Urfa'nın belli başlı sorunlarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilettiği öğrenildi.

81 ilden katılımın olduğu danışma kuruluna Şanlıurfa'dan 2 isim katıldı. Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu ve Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ve Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan'ın katıldığı danışma toplantısında bulundular.

Çiftçilerin sorun ve taleplerinin konuşulduğu danışma kurulunda Urfa temsilcileri Ahmet Eyyüpoğlu ve Hikmet İpar, şehrin tarım adına birçok sorununu dile getirdiler.

Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, katılım sağladıkları toplantıya ilişkin olarak paylaşımda bulunarak şu ifadeleri kullandı;

"TZOB tarafından 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü için düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Sn Recep Tayyip ERDOĞAN,Tarım ve Orman Bakanı @ibrahimyumakli  ve Çalışma Bakanı @isikhanvedat'nın katıldığı Danışma Kurulu Toplantısında Güneydoğu Bölgesi çiftçilerinin sorunlarını dile getirdik."

URFASTAR

Resim

Resim