Vekil Yazmacı Mülteci Düşmanlığına ilişkin TBMM'de  konuştu

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı Kayseri'de Suriye uyruklu bir şahsın beş yaşındaki bir kız çocugunu taciz etmesi üzeri sokaga dökülen ve şehir merkezinde  dükkan ve arabaları ateşe veren gruba yönelik TBMM Genel kurulunda söz alarak olaylarla ilişkin açıklamada bulundu.

Vekil Yazmacı TBMM Genel Kurulunda sözlerine ''Ülkelerimizde son günlerde yine birileri tarafından  düymeye basılarak ayrıştırıcı ötekileştirici iklim yaratılmaya çalışıyor'' diyerek başladı. Yazmacı içerideki huzuru bozmak isteyen bazı gruplara fırsat verilmemesi gerektiginide  ifade etti.

Bakan Yerlikaya açıkladı! Yüzlerce örgüt çökertildi... Bakan Yerlikaya açıkladı! Yüzlerce örgüt çökertildi...

Birilerinin Ülkeyi Karıştırmaya Çalışması Manidardır 

Suriyenin kuzeyindeki olaylarında Kayseri'dekilerin benzeri oldugunu dile getiren Vekil Yazmacı, herkesi sağ duyulu olmaya davet ederek sözlerini noktaladı.  Vekil Cevahir Asuman Yazmacı resmi X hesabından yaptıgı açıklamada ise şu sözlere yer vererek genel kuruldaki açıklamalarını kamuoyu ile paylaştı. 
 

''TBMM Genel Kurulunda söz alarak, son günlerde ülkemizde oluşturulmak istenen ayrımcılık iklimine ilişkin açıklamalarda bulunduk. Türkiye Devleti, kimsenin kötü emellerini gerçekleştirmesine müsaade etmeyecek kadar büyük ve güçlüdür.''

URFASTAR