AK Parti tarafından yeni dönemde aday gösterilmeyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya'dan flaş açıklamalar geldi. Yalçınkaya, 'gözümüzün içine bakarak yalan söyleyenlere kırgınım.' dedi.

31 martta yapılacak olan yerel seçimlere doğru gidilirken, AK Parti'de belediye başkan adayı belirleme süreci devam ediyor. Son olarak dün Şanlıurfa'ya gelen AK Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 ilçe adayını tanıttı. Birçok mevcut başkanla devam kararı alındı. Ancak değişim yaşayan ilçelerden birisi olan Akçakale ilgili Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya'yı üzen bir durum yaşandı. 

AK Parti, yerel seçimlerde bu kez tercihini Akçakale eski belediye başkanlarından Abdülhekim Ayhan'dan yana kullandı. 

Tekrar adaylık verilmeyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ise bu duruma sitem ederek yaptığı açıklamasında isim vermeden birçok kişinin kendisine yönelik yüzüne gülüp arkadan iş çevirdiklerini sözlerinde vurguladı.

Adaylık süreciyle ilgili konuya da değinen Yalçınkaya, 'Adaylık sürecinde yaşanan her gelişme ne yazık ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yansıtılmadan, bazı çıkar sahibi kişilerin kirli emellerine alet olmuştur.' dedi.

Açıklamasını 'Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler' diyerek bitiren Yalçınkaya'nın bir başka partiden aday olup olmayacağı ise önümüzdeki süreç gösterecek. 

Yalçınkaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi;

Değerli hemşerilerim, canlarım, dostlarım, kardeşlerim... - Bu açıklamayı yapma gereği duydum. Hepinizin yakından takip ettiği adaylık sürecinde, maalesef çeşitli kirli senaryolar oynandı ve iftiralar atıldı. 

Şunu bilmenizi isterim ki; ben devlet malını fakir fukaranın emanetini kimseye yedirmedim, yedirmem ve makam-mevki için kimseye kuruş vermem ya da verdirmem. 

Adaylık sürecinde yaşanan her gelişme ne yazık ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yansıtılmadan, bazı çıkar sahibi kişilerin kirli emellerine alet olmuştur. 

En beğenilen milletvekilleri belli oldu! Urfalı vekil de listede En beğenilen milletvekilleri belli oldu! Urfalı vekil de listede

Ben sayın cumhurbaşkanımızın geçmiş dönemde kendisi cezaevindeyken, milletin adını söylemeye çekindiği dönemde meclis kürsüsünde her daim yanında oldum. Ben yalnızca iyi değil kötü gün dostuyum. Ancak beyazı siyah gibi gösterenlere, haksızlıklara sessiz kalanlara kırgınım. 

Urfamızı, yöremizi, geleneklerimizi bilmeyen, liste başına, atanmış ve gözümüzün içine bakarak yalan söyleyenlere kırgınım. Şüphesiz gerçekler ilahi adaletle er yada geç tecelli edecektir.

Görev süresince gece gündüz durmadan çalıştık. Şükürler olsun hemşerilerimizle hep beraber güzel işler ve projeler yaptık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde kapı kapı dolaştık %92 oy alarak, bize güvenen ve oy veren tüm hemşerilerimizle tarihe gururla, beyaz sayfa yazarak geçtik. Ancak bilinmelidir ki tarih, bazılarını hep siyah olarak yazacaktır. 

Resmî kaynaklarca kamuyu zarara uğrattığı kesinleşmiş, üzerinde bir sürü şaibe olan birileri gibi olmadım olmayacağım. Ömrüm boyunca bildiğim doğruların peşinden gittim ve bu şekilde devam edeceğim. Yarınlar hepimizin olacaktır! 

Bu vesileyle bütün Şanlıurfalı ve Akçakaleli hemşerilerime şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. "Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler" Mehmet Yalçınkaya-Akçakale Belediye Başkanı

URFASTAR