AK Parti’den yeniden aday gösterilmeyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’dan açıklama geldi. Yalçınkaya açıklamasında, “Hepinizin yakından takip ettiği adaylık sürecinde, maalesef çeşitli kirli senaryolar oynandı ve iftiralar atıldı” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde partisinin Şanlıurfa ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. AK Parti tarafından aday gösterilmeyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’dan yazılı açıklama geldi.

İşte Yalçınkaya’nın yaptığı açıklama…

Değerli hemşerilerim, canlarım, dostlarım, kardeşlerim...

Bu açıklamayı yapma gereği duydum. Hepinizin yakından takip ettiği adaylık sürecinde, maalesef çeşitli kirli senaryolar oynandı ve iftiralar atıldı.

Şunu bilmenizi isterim ki; ben devlet malını fakir fukaranın emanetini kimseye yedirmedim, yedirmem ve makam-mevki için kimseye kuruş vermem ya da verdirmem.

Adaylık sürecinde yaşanan her gelişme ne yazık ki Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yansıtılmadan, bazı çıkar sahibi kişilerin kirli emellerine alet olmuştur.

Ben sayın cumhurbaşkanımızın geçmiş dönemde kendisi cezaevindeyken, milletin adını söylemeye çekindiği dönemde meclis kürsüsünde her daim yanında oldum.

Ben yalnızca iyi değil kötü gün dostuyum. Ancak beyazı siyah gibi gösterenlere, haksızlıklara sessiz kalanlara kırgınım.

Urfamızı, yöremizi, geleneklerimizi bilmeyen, liste başına, atanmış ve gözümüzün içine bakarak yalan söyleyenlere kırgınım.

Şüphesiz gerçekler ilahi adaletle er yada geç tecelli edecektir.

Görev süresince gece gündüz durmadan çalıştık.  Şükürler olsun hemşerilerimizle hep beraber güzel işler ve projeler yaptık.

Cumhurbaşkanlığı seçiminde kapı kapı dolaştık %92 oy alarak, bize güvenen ve oy veren tüm hemşerilerimizle tarihe gururla, beyaz sayfa yazarak geçtik. Ancak bilinmelidir ki tarih, bazılarını hep siyah olarak yazacaktır.

Resmî kaynaklarca kamuyu zarara uğrattığı kesinleşmiş, üzerinde bir sürü şaibe olan birileri gibi olmadım olmayacağım.

Ömrüm boyunca bildiğim doğruların peşinden gittim ve bu şekilde devam edeceğim. Yarınlar hepimizin olacaktır!

Gözler Erdoğan'a çevrildi... Gözler Erdoğan'a çevrildi...

Bu vesileyle bütün Şanlıurfalı ve Akçakaleli hemşerilerime şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum.

"Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler"