Tuna'dan O ilçeye çıkarma

Tuna'dan O ilçeye çıkarma
banner206

Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna ilçe Gezileri kapsamında vatandaşlarla birlikte olmaya devam ediyor. 
Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Akçakale ilçesine gitti.

Vali Tuna, ilk olarak Süleyman Şah ilkokulunu ziyaret etti. Burada öğrencileri sınıflarında ziyaret eden Tuna, onlara sorular sorarak hediyeler verdi. Ardından Kaymakamlık binasına geçen Vali Tuna, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat ile görüştü. Vali Tuna, 5 yıla yakın süredir Akçakale Kaymakamlığı yapan ve Trabzon’un Of ilçe Kaymakamlığı’na atanan Eyüp Fırat’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, yeni görevinde başarılar diledi.

Bu ziyaretlerin ardından İlçe Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan’la biraraya gelen Vali Tuna, yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ardından Akçakale ve Suriyeli kanaat önderleriyle buluşan Vali Tuna, onların taleplerini dinledi. Vali Tuna’ya Suriyeli kanaat önderlerinden Abdülhey Abu Ravas yöresel kıyafet hediye ederek teşekkür etti. Akçakale ve Suriyeli kanaat önderleriyle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna: “Bizlere ev sahipliği yapan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Ülke olarak çok sıkıntılı günlerden geçtik. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye, bölgede huzurun olduğu güvenli bir liman olarak milyonlarca Suriyeli misafire kapılarını açmış ve onlara ev sahipliği yapmaktadır. Akçakale’nin bizim için özel bir yeri var. Hemen sınırın diğer tarafındaki akrabalarıyla birleşip, Şanlıurfa’daki 500 bin misafirin yaklaşık 100 binine ev sahipliği yaparak güzel bir birliktelik ve kardeşlik örneği vermektedirler. Bu vesileyle Akçakaleli vatandaşlarımıza en derin muhabbetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyoruz. Tek yürek olarak gönül birliği içinde bütün bu zorlukların üstesinden geleceğiz ve çocuklarımıza daha huzurlu ve aydınlık bir gelecek bırakacağız” dedi.

Son olarak Suriye’deki Fırat Kalkanı Harekatı’nda yaralanan Uzman Çavuş Abdullah Tonga’yı evinde ziyaret eden Vali Tuna geçmiş olsun dileklerini iletti. Uzman Çavuş’un ailesiyle de görüşen Vali Tuna, devlet ve millet olarak yanlarında oldukları mesajını verdi.

Vali Tuna’ya ziyaretleri sırasında Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, İlçe Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, 2’inci Hudut Tabur Komutanı Binbaşı Ufuk Küçük, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Onur Çark, İlçe Emniyet Müdürü Mahmut Çetin ve diğer yetkililer eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142