Altındağ’da Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Altındağ’da bu yıl Karapürçek’te bulunan “Kurban Satış ve Kesim Alanı” dışında 3 ayrı nokta daha kurban kesim alanı olarak belirlendi.Aydınlıkevler, İskitler, Ali Ersoy (Yıldız) Mahallesi semt pazarları “kurban kesim yeri” olarak...

Altındağ’da Kurban Kesim Yerleri Belirlendi
banner206
Altındağ’da bu yıl Karapürçek’te bulunan “Kurban Satış ve Kesim Alanı” dışında 3 ayrı nokta daha kurban kesim alanı olarak belirlendi.
Aydınlıkevler, İskitler, Ali Ersoy (Yıldız) Mahallesi semt pazarları “kurban kesim yeri” olarak kullanılabilecek. Belirlenen yerler dışında kamuya açık, halk sağlığını tehdit edecek ve sağlıksız biçimde kurban kesimine ise asla müsaade edilmeyecek. Kanunlara aykırı kurban kesimi yapan vatandaşlara cezai işlem uygulanacak.
Zabıta ekiplerinin belirlenen alanlarda hazırlıklarını tamamladığını belirten Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürü Süleyman Onaycı, halkın kurban ibadetini daha sağlıklı ve huzur içerisinde yapması için Altındağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nün Kurban Bayramı öncesi ve bayram süresince 24 saat hizmet vereceğini söyledi. Kurban satışı ve kesimi ile ilgili uyarılarda da bulunan Onaycı, belirlenen kurban satış ve kesim yerleri dışında cadde, sokak ve binaların arasında kurban satış ve kesimine izin verilmeyeceğini de ifade etti.
Altındağ Belediyesi tarafından belirlenen kurban kesim yerleri şöyle:
"- Aydınlıkevler Semt Pazarı (Ahiler Mahallesi, İstinye Sokak ile Göveren Sokak arası)
- İskitler Semt Pazarı (Zübeyde Hanım Mahallesi, Tesfiyeci Sokak ile Seçim Sokak arası)
- Ali Ersoy (Yıldız) Semt Pazarı (Ali Ersoy Mahallesi 83’üncü Sokak No:32)
- Karapürçek Mahallesi Altındağ Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Alanı."
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 19:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner277