Bakanlıkta üst düzey değişim ...

Bakanlıkta üst düzey değişim ...
banner206
Gıda Tarım ve Hayvancılık| Bakanı Ahmet Fakıbaba Bakanlıkta bürokrat değişimlerine devam ediyor. TKDK il koordinatörü görevden alındı.
 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanlığına Hakan Kalender görevlendirildi.

Kalender, Başkanlık makamında gerçekleştirilen devir teslim töreniyle Ahmet Antalyalı’dan görevi devraldı. Kalender, yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Antalyalı’ya teşekkür etti.

Daha önce Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Yönetim Bilgi Sistemleri Daire Başkanlığı görevinde bulunan Kalender, 2009-2011 döneminde TKDK'nın akreditasyon çalışmalarında etkin olarak yer almıştı. 

Kalender, Sayın Cumhurbaşkanımızın çizdiği vizyonda, Sayın Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba'nın 2018'i "Tarım ve Hayvancılık Yılı" ilan etmesiyle TKDK'ya önemli görevler düştüğünü belirtti. IPARD Programı kapsamında bir kısmı ulusal bütçeli olan Avrupa Birliği kırsal kalkınma hibelerinin doğru ve etkin bir şekilde kullanılması, ülkemizde yatırımların ve istihdamın artması ve küçük işletmelerin daha fazla desteklenmesi konusunda yoğun bir çalışma döneminin bizleri beklediğini söyledi.

Kalender, TKDK Destek Hizmetleri Genel Koordinatörlüğü görevini yürütüyordu

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 00:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142