Belediyenin sivil ajanları...

Belediyenin sivil ajanları...
banner206
 SİVİL ZABITALAR, KLİMA DENETİMİNDE
Türkiye'nin en sıcak ili Şanlıurfa'da, Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri sivil kıyafetlerle yolculuk yaptıkları araçlarda klima denetimi başlattı. Vatandaş sağlığını ön planda tutan Büyükşehir Belediyesi, klimasız araç kullanımına izin vermiyor.  

Türkiye’de nüfus yoğunluğuna oranla toplu taşımada en büyük araç filosuna sahip olan ve ulaşımda 4 uluslararası kalite ödülü alan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların sağlığını ön planda tutarak sivil denetim dönemi başlattı. 
Sıcak iklim kuşağında yer alan Şanlıurfa'da vatandaşların daha rahat ve güvenli ortamda yolculuk yapabilmeleri için sivil zabıta dönemi başlatan Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında özellikle klima denetimi yaparak araçları kontrol ediyor. 

ŞANLIURFA'DA KLİMASIZ ARAÇ ÇALIŞTIRILMAYACAK
Sabah saatlerinde mesaiye gelerek kıyafet değişimi yapan Büyükşehir Zabıta ekipleri ardından şehrin dört bir tarafına ulaşım sağlayan toplu taşıma araçlarına binerek yolculuk yapıyor. Araç binişlerinde Urfa Kart kullanan zabıta ekipleri, bindikleri araçlarda başta klima olmak üzere araç sürücülerinin yolcularla iletişimine ve yine sürücülerin şehir içi trafiğindeki seyrine dikkat ediyor. Gün içerisindeki olumsuzlukları raporlaştıran zabıta ekipleri akşam mesai bitimine doğru ise raporlarını birim sorumlularına sunarak olumsuzluk yaşatan araç sürücüleri hakkında işlem başlatıyor. 

AMAÇ; HALK SAĞLIĞINI KORUMAK 
Türkiye'nin en sıcak ili Şanlıurfa'da vatandaşların sıcaklardan etkilenmemesi için toplama merkezlerinde soğutucu sistem uygulayan ve Şanlıurfa'da ilk kez klimalı durak dönemine geçen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinde amaç halk sağlığını ön planda tutarak olası olumsuzlukların önüne geçmek. 
Günlük 190 bin vatandaşın kullandığı toplu taşımada en iyi hizmeti vatandaşa sunmanın gayesinde olan Büyükşehir Belediyesi, denetimlerini yaz boyunca sürdürecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2018, 13:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Urfalı
Urfalı - 3 yıl Önce

Bunlarin kendine faydaları yok

Sivil zabıta
Sivil zabıta - 3 yıl Önce

Yaww milleti yemeyin klimasi cakismayn otobus yok zabıtakar

mustafa
mustafa - 3 yıl Önce

sadece belediye değil tüm kurumlar görevini yapsın vergi kaçıran esnaf hijyenik olmayan lokantalar

ALİ
ALİ - 3 yıl Önce

SİZE DE MAŞALLAH YANİ ADAMLARIN YÜZÜNÜ GÖSTERMİŞSİNİZ ARTIK ŞOFÖRLER BU İKİSİNİ GÖRDÜ MÜ AÇAR KLİMAYI

afatsum
afatsum - 3 yıl Önce

sivil ajan diyorsunuz insanların fotosunu paylaşıyorsunuz ne ilginç

berat
berat - 3 yıl Önce

binlerce dönüm arazisi olup 65 yaş kartı olanlar var bir de onlara el atsalar

Ali karataş
Ali karataş - 3 yıl Önce

Resim. De ki sarisin olan ajandir kadir Karaca guldurmeyin bizi herkes biliyor bu adami zabita olduğunu beledeyi ajanlik oynayacagina yol aç hizmet yap vsvs

SIRADAKİ HABER

banner278

banner277