Lale tarlasında açılışı yapıldı

.

Lale tarlasında açılışı yapıldı
banner206
  
Ters Lale Tarlasında Fotoğraf Sergisi

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, “Zılgıtın sesi” adlı fotoğraf sergisi, ters lale tarlasında sanatseverlerle buluştu. Siverekli Fotoğraf Sanatçısı Gül Ertunan ve Sedat Kıran, altı ay boyunca Karacadağ bölgesinde, çocuk ve kadın temasını işledikleri 150 fotoğraftan oluşan sergilerini, Otlu Mahallesi’ndeki bir ters lale bahçesinde açtı.

İstanbul, Gaziantep ve Diyarbakır gibi kentlerden gelen yüzlerce sanatsever, doğal ortamda fotoğraf sergisini gezerek farklı bir deneyim yaşadı.

Kıran, gazetecilere yaptığı açıklamada, amaçlarının bölge insanını fotoğraflayarak sorunlarını dile getirmek olduğunu söyledi.

Karacadağ bölgesinin ile Göbeklitepe arasındaki havzanın tarımın ilk yapıldığı yer olduğunu belirten Kıran, “Bu nedenle Karacadağ bölgesinin tarihini, kültürünü, mistik hikayelerini 6 ay boyunca fotoğraflamaya çalıştık” dedi.

Fotoğraflar sergisini farklı bir konsept kullanarak yöreye özgü ters lale bahçesi içinde açtıklarını anlatan Kıran, şunları kaydetti:

“İlk kez köyde bir fotoğraf sergisi açıyoruz. Ters lale bahçesinde sergiyi açmamızın sebebi ise doğal ve ekolojik olarak bu bölgede yetişen bitkinin tanıtılması ve Karacadağ’ın doğal ortamının fotoğraflarla birlikte sanatseverler sunulmasını istedik. Ayrıca sergimizi İstanbul’da bir salon yerine halkı giderek halk ile paylaşmak istedik. Burada halk ile bütünleşmeye çalıştık.”

Bu arada vatandaşlar için tarlaya kıl çadırı da kuruldu. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergi bir kaç gün açık kalacak .

Siverek son haber. Com
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2016, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142