Yaşam Parkının temeli atıldı...

Yaşam Parkının temeli atıldı...
banner206
 Karaköprü Belediyesi tarafından yapılacak olan Yaşam Parkının temeli  düzenlenen törenle    atıldı  

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli açılış konuşmasını yaptığı temel atma töreninde Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül BŞB Nihat Çiftçi ve Vali Güngör Azim Tuna birer konuşma yaptılar.  
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik yaşam parkının açılışında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Başkan Baydilli: “Yaşam Parkı Karaköprü ‘nün önünü açacak”
Temel atma töreninde konuşan Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, sözlerine Giresun’da yaşanan helikopter kazasında yaşamını yitirenlere baş sağlığı dileyerek başladı. 

Başkan Baydilli, Karaköprü ’nün her geçen gün geliştiğini ifade ederek bu gelişmenin en büyük mimarının Bakan Faruk Çelik olduğunu söyledi. 

Başkan Metin Baydilli hükümetin Şanlıurfa’da yaptığı çalışmaların her alanda kendini gösterdiğini kaydederek, “Bir ülkenin gelişmişliğini gösteren en önemli unsur yollardır. Bakıyoruz yollarımıza Ak Parti hükümetinden sonra Şanlıurfa- Diyarbakır, Şanlıurfa-Akçakale yollarımız duble olmuş, otobanımız bitmiş” dedi.

Eğitimin önemine değinen Baydilli eğitimle insanların gelişeceğinin, gerçeği göreceğinin altını çizerek, ”İstanbul’dan sonra en fazla okul yatırımının Şanlıurfa’da olması Ak Parti hükümetinin verdiği önemi gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Karaköprü ‘nün diğer ilçelere oranla yüzde 10-15 civarı büyümeye sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Baydilli, “Bu büyümeyle birlikte biz de Karaköprü için çok çalışacağız. Bugün temelini attığımız yaşam parkı projemiz Karaköprü’müzün önünü açacak bir projedir. 110 dönüm üzerine kurulacak olan projemiz bittiğinde vatandaşlarımız hafta sonunu burada geçirecek” diye konuştu.

Başkan Baydilli, 20 ay gibi bir sürede tamamlayacakları projeyi Karaköprü ‘nün hizmetlerine sunacaklarını ve hizmetlerin bu doğrultuda devam edeceğini sözlerine ekledi.

Açılışta konuşan Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Büyükşehir Belediyesi ile GAP SUKAY’ın açılışını, Haliliye Belediyesi ile 34 tane taziye evinin açılışını ve son olarak Karaköprü Belediyesi ile yaşam parkının açılışını yaptıklarını söyledi ve tüm bu hizmetlerin Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diledi.

Başkan Çiftçi: “Karaköprü ’de batıda olmayan tesisler yapıldı”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi açılış için yaptığı konuşmada, yaşam parkının Karaköprü ve Şanlıurfa için önemli bir yaşam ve spor kompleksi olduğunu dile getirirken şöyle konuştu: “Ben Metin Başkanımın şahsında tüm arkadaşlarımızı kutluyorum.  Karaköprü ’de batıda olmayan birçok tesis ve park yapıldı. Karaköprü’lülere ve Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını diliyorum.”

Vali Tuna: “Karaköprü diğer ilçelerden daha avantajlı”

Açılış törenine katılan Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna yaptığı konuşmada, Şanlıurfalılara hizmet için belediyelerin yaptığı çalışmaların göreve yeni başlamış biri olarak kendisini de gururlandırdığını aktararak, böyle bir şehirde hizmet etmek için ülkenin 2023 hedefleri için yapılacak hizmetlerle eş güdümlü olarak Şanlıurfa’ya hizmet için her zaman vatandaşların yanında yer alacaklarını söyledi. Karaköprü’nün diğer ilçelere göre daha avantajlı konumda olduğunu kaydeden Vali Tuna, “Kendini sınırlayan bir şey veya sit alanı yok. Arazi geniş, istedikleri hizmeti en iyi şekilde yapacaklarına inanıyorum. Yaşam parkının ilimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bakan Çelik: “Karaköprü gerçek bir yaşam alanına kavuşuyor”

Temel atma törenine katılan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik konuşmasına vatandaşların bayramını kutlayarak başlarken, yaşam parkı alanının son derece önemli olduğunun altını çizdi. Bakan Çelik, insan yoğunluğunun her geçen gün artması nedeniyle apartmanların arttığını ancak apartmanda yaşamın sadece dinlenmek için olduğunu, tam anlamıyla bir yaşam alanını karşılamadığını dile getirirken, “Karaköprü ‘de vatandaşların gerçekten bir yaşam alanına kavuşması için 110 m2 arazide birçok etkinliğin gerçekleşeceği, gençlerin huzurla zaman geçireceği, yaşlılarımızın dinlenebileceği, bir anlamda da zamanlarını eğlenceli geçirecekleri bir yaşam merkezi yapılıyor” dedi.

Bakan Çelik şunları söyledi: “Bir şehir bunlarla güzelleşir. Burada yapıları rahatlatacak yaşam merkezleriyle güzelleşir. Bunu tüm şehre yayarsak daha da güzelleşir. Bütün ilçeleriyle Şanlıurfa modern bir şehir, yaşanabilir bir şehir oluyor. Yollarıyla, parklarıyla, yaşam alanlarıyla tümden bir şehrin kalkındığı bir noktadayız. Karaköprülüler bu heyecanı duyacaksınız, Şanlıurfa gibi potansiyeli yüksek bir şehir Türkiye’de yok. Her alanda lokomotif olacak bir şehirdir Şanlıurfa. Hizmetler konusunda vatandaşlarımız ve gençler talep etmeye devam etsin, siz her şeyin daha iyisine layıksınız. Şanlıurfa’da çok güzel şeyler olacak. Şanlıurfa’dan gidilen değil, Şanlıurfa’ya dönülen bir şehir için kolları sıvamış durumdayız.”

Öte yandan Şanlıurfa’ya büyük bir yaşam alanı kazandıracak olan yaşam parkı 110 m2’lik alan içerisinde yapılacak. Projenin içinde;  Yüzme havuzu, Futbol, Basketbol, Voleybol, Badminton, Tenis, Golf, Okçuluk, Dart, Dağ Kızağı Sahaları, Koşu, Bisiklet ve Paten Parkurları, At Biniciliği ve Kaykay Pisti, Fitnesss ve Çocuk Oyun Alanları, Kapalı Spor Alanı, Bilim Merkezi, Biyolojik Göl, Şelaleler, Süs Havuzları, Kuru Havuz, Restaurant ve Kafeler, Amfi Tiyatro Alanı, Konser Alanları, Yazlık Sinema Alanı, Piknik Alanları, Seyir Terasları ve Otopark gibi birçok yaşam alanı bulunuyor.

 


Yaşam Parkı temel atma  törenine Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik'in yanı sıra, Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Ak Parti Şanlıurfa milletvekilleri İbrahim Halil Yıldız, Mehmet Akyürek, Mahmut Kaçar, Halil Özcan, Mehmet Ali Cevheri, Kemalettin Yılmaztekin, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, GAP Ziraat Mühendisleri Birliği Başkanı Reşat Uzun, ilçe belediye başkanları, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol,  Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla, Birecik Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Acar, Ak Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Eski İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2016, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner195

banner142