Halfetili Kadınlar istihdama kazandırılıyor

Halfetili Kadınlar istihdama kazandırılıyor
banner206

Halfeti Halk Eğitim Merkezi’nde eğitim alan kursiyerler, kurs belgelerini aldılar.

Şanlıurfa’nın Halfeti, Van’ın Gürpınar ilçelerinin Halk Eğitim Merkezleri müdürlükleri iş birliği ile Aile Destek Merkezi Projeleri kapsamında kurs gören kadınların eğitimleri tamamlandı.

Gürpınarlı 10 kadına 10 günlük Taş Bebek, Filografi, Sedef Kakma, Kabak Oyma, Teship, Sanatsal Mozaik, Keçe Aksesuları hazırlama kursları verildi.

Kursiyerler, eğitimlerini tamamlayarak bugün belgelerini Halfeti Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şeref Albayrak ile Van Gürpınar Kaymakamı Osman Doğramacı’nın ellerinden aldılar.

Gürpınar Kaymakamı Osman Doğramacı’nın eşi Hatice Doğramacı ve Gürpınar Emniyet Müdürü Esat Uğur’un da katıldığı kurs belgesi verme töreninde konuşma yapan Halfeti Kaymakamı Şeref Albayrak ‘’Halk Eğitim Merkezimizin kurs ve faaliyetlerinden memnunuz. Kadınlarımıza istihdam sağlıyorlar’’ dedi. Gürpınarlı gençlere de iş imkanı sağlamalarından dolayı mutlu olduklarını belirten Albayrak, kursiyerlere belgelerini takdim etti.

Gürpınar Kaymakamı Osman Doğramacı ise burada yaptığı açıklama da ‘’Halfeti Halk Eğitim Merkezi’nin eğitim faaliyetlerini yakından izliyoruz. Takdirle karşılıyoruz. Önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini görüyoruz. Burada bulunmaktan dolayı mutluyuz. Sektörlerin ihtiyacı olan meslek elemanlarının yetiştirilmesi takdire şayandır. Halfeti’de 10 kursiyerimiz yetişti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2018, 10:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
çekemli
çekemli - 1 yıl Önce

sayın kaymakamın başarılar ama ak parti ilçe başkanı ve ekibi eskı chplıler onlara guvenmeyın

SIRADAKİ HABER

banner195

banner142